Advertisement

DEFİLE ARA
ELLE Editörleri #ELLEdefilede etiketi ile moda haftalarında. Takip et!

YENGEÇ
22 Haziran - 22 Temmuz
  /
  / 20 Eylül Haftası
Evde vakit geçirmekten büyük keyif alacağınız bir döneme giriyorsunuz. Doğanız gereği zaten evcimensiniz ama önümüzdeki birkaç hafta boyunca yuvanızda tek başınıza kalmaktan başka hiçbir şey istemeyeceksiniz. İlişkiler ön planda olmayı sürdürüyor, diplomasi ve uzlaşma sanatını öğrenmeye devam ediyorsunuz. Canınız yandığında pasif-agresif davranışlardan uzak durun, en iyisi açık davranmanız ve gerçekle yüzleşmeniz. Aksi takdirde meseleler kolaylıkla çığrından çıkabilir.
  / Astro Eylül
Şanslı Günler: 1, 8, 9, 18, 19

Bahtsız Günler: 5, 6, 11, 12, 26

Uğurlu Renk: Limon sarısı

Moda İkonu: Liv Tyler

Tam biraz gevşiyordunuz ki Eylül ayı başladı sevgili Yengeçler. Merak etmeyin dinlenme ve keyif sizi tamamen terk etmiyor, hem de yeniden işlere gömülmenize rağmen. 22’sine kadar iletişim kuşağınızda kalacak olan Güneş sayesinde aklınız fikriniz kendinizi ifade etmekte. Bu ay son zamanlarda tanıştığınız kişilerle temasa geçmenizin, eski müşterilerinizi ve arkadaşlarınızı aramanızın, blog yazılar, Twitter iletiler, e-postalar ve mesajlarla içinizi dökmenizin tam vakti. Sesinizi herkes duyacak. 8 Eylül’de uzak mesafe seyahat kuşağınız Dolunay etkisi altında. Macera isteyeceksiniz, ne kadar egzotik olursa o kadar iyi. Kaçamıyorsanız en azından yurt dışındaki insanlarla bağlantıya geçerek yolculuk tutukunuzu doyurun. 24 Eylül’deki Yeni Ay ev hayatınızı ön plana çıkarıyor. duygusal meseleleri halletmenizin tam vakti. Bir kine ya da korkuya yapışıp kaldıysanız, bundan vazgeçin. Evde yenilik ve dekorasyon yapmak için de mükemmel bir zaman. Hatta yepyeni bir eve taşınmayı bile düşünebilirsiniz. Bütün duygusal hırpalanmaların ardından ayın son on günü çok hoşunuza gidecek. O sürede yalnızca aşka ve romantizme odaklanabilirsiniz.
 / Astro 2014
GENEL
2013 sizin için biraz zor bir yıl olmuştu. Ama 2014 önceki dönemi unutturacak. Jüpiter ya da başka bir deyişle şans, armağan ve gelişme gezegeni, geçen yılın ortalarında sizin yıldızınıza yerleşti. Dahası 2014 Temmuz ayına kadar Yengeç takımında kalacak. Bu demektir ki sadece her on iki yılda bir olan bu önemli geçişten en olumlu şekilde faydalanabilmek için sadece altı ayınız var. Yani tohumları şimdiden ekin ve fırsatınız varken rüyalarınızı gerçekleştirin. Sırayla üç gezegen gerilemesi (Venüs, Merkür ve Mars) yılın başını gösteriyor. Bu yüzden işler yavaş başlıyor gibi hisedebilirsiniz. Sabır sizin ince ince işlemek zorunda olduğunuz bir erdem. İzleme ve bekleme yeteneğiyle doğmuş olduğunuzdan daha gergin olan ocak-mayıs arasını diğer burçlardan daha iyi geçirebileceksiniz. Plüto sizin ters burcunuzda kalıyor ve özellikle nisan ayında yılın en çarpıcı astrolojik gelişmesi olan Büyük Kardinal Çarpışması sırasında ihtiras, ateş ve büyük bir arbedeye neden olsa da sizin için ilişkilerinizi dönüştürdüğünüz bir dönem oluyor. Bahsi geçen Jüpiter ise mayısta Satürn ile beraber muhteşem bir hiza içine girerek hayatınıza güçlü bir öz benlik ve sihirli bir romantizm getiriyor. 23 Ekim’deki güneş tutulması romantik açıdan değişiklik getiriyor. Zira siz birçok yıldır romatik konulardaki zorluklarla uğraşmıştınız ya, bu dönemde bir kapanış ve tamamlanmış bir karma hissedeceksiniz. Ne olursa olsun sonuçta sizin daha bütün hissedeceğiniz bir yıl.
AŞK
Jüpiter’in yıl ortalarına doğru öz benliğinizi güçlendirmeye devam etmesi sayesinde bekar Yengeçler doğal utangaçlıklarından biraz sıyrılabilecekler. Özetle arzularınızı bir kenara atmayı veya rüyalarınızı ötelemeyi unutun sevgili Yengeçler. Artık bir kozmik desteğiniz var. Bunu bilin ve üzerine gidin. Uzun süreli ama iyi gitmeyen bir ilişki içindeyseniz eğer, 2008’den beri Plüto muhtemelen bunu bağırıyordu! Sadece nisan ortalarında tetikte olun. Çünkü o dönemdeki kozmik tavkime göre gerilimler olabilir. Kibarlık ve saygı artık sizin kalıcı dostlarınız. Ama kendinizi iyi hissetmediğiniz zamanlarda rol yapmanın da çok doğru olmadığını hatırlayın. Yani kafanızdaki kuruntulara veya gereksiz kıskançlıklara yenik düşmeden sesinizi yükseltin. Ekim sonlarındaki tutulmada hayatınıza yeni biri girebilir. Ama aynı zamanda kolayca başka birini de hayatınızdan çıkartabilir. Bilin ki eğer şimdi biri sahneden çıkıyorsa bu sadece sizin istemediğiniz veya ihtiyacınız olmayan toksik bir enerjinin yok edilmesidir. Satürn Aralık ayında romantik kuşağınızı terk ediyor ve aşk ve romantik hayatınızdaki iki buçuk yıllık bir döngüyü sona erdiriyor. Yaşadıklarınızdan sonra öğrendiğiniz her şey için mutlu olacaksınız.
KARİYER VE PARA
Kariyerinizdeki olumlu gelişmeler önemli bir patlama yapıyor diyebiliriz sevgili Yengeç. Tamam hiçbir şey sessiz ve basit değil. Ve yine evet, biraz stres tabii ki olabilir. Ama inanın dünyaya kocaman fosforlu harflerle imzanızı atmak, ter ve gözyaşlarınıza değer. Büyük Kardinal Çarpışması yani bütün burçlar için büyük bir kozmik değişim olayı çılgın bir ateş gibi haritanızı aydınlatacak. Kariyerinizle ilgili her şey bu nedenle nisanda daha da netleşecek. Şu anda bir iş ortaklığı size gerilim yaşatabilir. Ama sizin kendi alanınızda durmanız ve inandığınız şeylere karşı dürüst olmanız çok önemli. Bazı seyahat ve görüşmeleriniz olabilir. Bunların hepsini, bütünlükleri sizin enerji seviyenize uyan kişilerle gerçekleştireceksiniz. Eğer iş değişikliği yaparsanız çok fazla bir hareket olmayabilir. Sadece daha yukarıya terfi ediyorsunuz veya yepyeni bir mesleğe geçiyorsunuz. Aslında bu değişiklikler 2012’den bu yana ‘yapım aşamasında’ydılar ama şimdi artık neden olduğunu ve tam olarak neyi başarabileceğiniz daha net görmeye başladınız. Daha heyecanlandırıcı olan ise Jüpiter, şans gezegeni, Temmuz ayında para kuşağınıza giriyor. Banka hesabınız büyüyecek ve bu güzel şişkinlik tüm yıl devam edecek.
ARKADAŞLIK
Bu yıl genel olarak arkadaşıklarınız emin ve güvende. Tüm sosyal ağlarınız nisan ayında sanki patlama yaşayacak. Büyüleyici yeni kontaklar, hayatınızdaki tüm alanlarda, her işinizde size yardımcı olmak üzere çıkıp gelecekler. İş kartlarınızın elinizin altında olduğundan emin olun! Bazı zamanlarda dünya baş döndürücü bir hızda dönüyor gibi gelse de bilin ki aslında çarklar sizin için çalışıyor! Geçen yıl bir arkadaşınızla aranızda olan bir mesele 29 Nisan’a yaklaşırken tekrar su yüzüne çıkabilir. Bu yüzden bu dönemlerde hiçbir arkadaşınızla duygu yoğunluğu yaratmayın. Sizden faydalanıldığını düşünseniz ve hatta özellikle bir konu son derece haksız gibi gelse de bu tutulmadan bir kaç gün sonrasına kadar beklemek en doğrusu olacak. Tabii ki sevgili Yengeç, aslında bunu gündeme getirmek ve hisleri baskılamamak en doğrusu. Sadece tabii zamanlamayı iyi ayarlayarak! SAĞLIK
Yılın ilk yarısında sağlığınız için bomba gibi diyebiliriz. Bunun için Jüpiter’in burcunuza sürekli olarak verdiği uğura teşekkür edin. Nisan ayında stres yoğun olacak ve en kuvvetli ruh bile bir sınav verebilir! Bu yüzden vücudunuza ekstra bakım ve ilgi gösterin. Bu özellikle sizin gibi Kardinal burçlar için çok önemli. Hemen hatırlatalım. Bu tarz kozmik olaylarda sizin gibi Koç, Terazi ve Oğlak burçları bu bedeli paylaşıyorlar! Mayıstaki Jüpiter-Satürn üçlemesi sırasında sağlığınız için olumlu bir şeyler yapmaya gayret gösterin. Örneğin yoga veya detoks gibi uzun süreli etkileri olacak aktiviteler önemli! Kozmik işveren olarak bilinen Satürn, Aralık ayında sağlık kuşağınıza giriyor ve iki buçuk yıl da orda kalacak. Bu dönemde iş streslerine hakim olmanız son derece önemli. Muhakkak egzersiz, sağlıklı beslenme ve dinlenmek için yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun.
 /
Anahtar sözü: Hissederim

Anahtar Kelimeler: Hassas, bakmak ve beslemek güdüsü kuvvetli, koruyucu, inatçı, duygusal, iç güdüleri kuvvetli, evcimen, bağımlı.

Bu kalın kabuklu, evini sırtında taşıyan burç, ev hayatını, kadınlarla (özellikle anne) ilişkileri yönetir. Yavaş hareket eden yengeç evini sırtında taşır ve ondan uzakta olmayı hiç sevmez, en çok akşam evinde rahat otururken mutludur diyebiliriz.

Hassaslık ve duygu yoğunluğu en temel özellikleridir. Su grubu olarak yüzeyde görünenden daha derin duygular taşır. Bu sert dış cepheyi aştığınızda ise çok hassas ve anlayışlı bir insan bulursunuz. Annelik ve yemek, bu duygusal burcun önem verdiği diğer değerler arasında gelir. Bu değerler onlar için dış dünyanın acımasızlığına karşı kendini güvende hissedebilecekleri bir korunaktır.

Tıpkı dalgalar gibi duygularında iniş ve çıkışları yaşayan bu burç, özellikle duygusal alanda hayat boyu süren bir güven arayışındadır. Tutuğunu bırakmayan yengeç kolları da, dayandığı kişileri bırakamayışını temsil eder.

Huzursuz yapılı Ay, Yengeç burcunun yöneticisidir. Kendini göstermenin sembolü olan Güneş'se bu burçta çok kuvvetli değildir. Hassaslığı, 6. hissini kuvvetlendirir ve özellikle bakımını üstlendiği kişilere karşı algılaması çok kuvvetli olur.

Seyahati sevmesine rağmen, güvenlik konusundaki endişeleri onu seyahat etmekten alıkoyabilir. Geçmişten veya gezdikleri yerlerden getirdikleriyle evlerini süslerler. Eşya biriktirmeleriyle ünlüdürler, atmakta zorlanırlar. Para konusunda tutumludurlar, gelecek endişeleri finans konusunda uzun dönemli görüş açısı verir.

Nasıl Yengeç'in kalın kabuğu yumuşak bedenini korursa, burcun hassas iç dünyasını korumak için de, iç güdüleri vardır. Yengecin yan yürüyüşüyse bu burcun problemlerini çözüş biçimine tercüman olabilir. Azmetmeye zorlanana kadar bu yan çizme devam edecektir. Bu hayvanın kıskaçları temsil ettiği burcun sahip olduklarını nasıl koruyacağını temsil eder.

Yengeç burçları iyi birer iş adamı veya iş kadını olur, orijinallikleri ve yaratıcılıkları, finansal konulara doğal yatkınlıklarıyla birleşenince ve buna azim ve para kazanma isteği de eklenince, iş çevresinde aranan kişi olabilirler. Bu konuda da iç güdülerine güvenmeleri için kendilerine güvenlerini arttırmaları gerekir. Herhangi bir engelde hemen depresyona düşüp, kabuklarına çekilmek kendilerine olan güvenlerini zedeleyecektir. Dikkat etmeleri gereken başka bir husussa, inip çıkan duygularının rasyonel düşünceyi bulandırmamasıdır.

Diplomatik bir yapıya sahiptirler. Gerektiğinde konuşup, gerektiğinde susmayı bilirler. Aile ve ev kavramlarına sıkı sıkıya bağlanmak güvenlik ihtiyaçlarını tatmin eder.

Duygusal tıkanıklıklarını açabilecek her türlü spor onlar için yararlıdır. Takım ve su sporları da ilgilerini çekecektir. Hiç bir yeteneği olmadığın düşünen bir Yengeç, yaratıcılığını aktaracağı alanı daha bulamamış demektir. Bu tür bir tıkanık, aşırı yemek yemeye veya kendine zarar vermeye götürebilir. Su kenarında yaşamak veya suya yakın yerlerde vakit geçirmek onları rahatlatır.
PAYLAŞ :
YORUMLAR
Moda Astroloji Aşk Güzellik ve Cinsellik   - ELLE
MİLAN SOKAKLARINDA STİL AVI
Timur Emek, bu kez de 2015 İlkbahar-yaz stillerinin tanıtıldığı Milan Moda Haftası'ndaki sokak stillerinin peşinde!
TİMUR EMEK'LE LONDRA'DA SON GÜN
Londra Moda Haftası, bu akşam yapılacak defilelerle sona eriyor. Sırada Milan var. Ama kapanıştan önce sokak stillerini keşfetmeye devam ediyoruz!
TİMUR EMEK'LE LONDRA SOKAKLARI-2
Moda haftası boyunca daha da renklenen Londra sokak stillerini, ilham veren detay ve karelerle Timur Emek'in objektifinden keşfediyoruz!
TİMUR EMEK'LE LONDRA SOKAKLARI
New York Moda Haftası'ndan sonra, Timur Emek'le şimdi de Londra sokak modasını keşfediyoruz.
TİMUR EMEK'LE NY SOKAKLARI
New York'ta moda haftası dün sona erdi. Podyum kadar ilgi çeken sokaklarını Timur Emek takip etti!
ELLE SEÇTİ
289,00 TL
Yağmurlu günlerde daha güzel bir seçenek olabilir mi?
Jennifer Aniston hangi elbisesiyle daha şık?
Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
Jennifer Aniston
Moda Astroloji Aşk Güzellik ve Cinsellik - ELLE    Moda Astroloji Aşk Güzellik ve Cinsellik - ELLE    Moda Astroloji Aşk Güzellik ve Cinsellik - ELLE    Moda Astroloji Aşk Güzellik ve Cinsellik - ELLE
Moda Astroloji Aşk Güzellik ve Cinsellik - ELLE
Copyright © ELLE Online
Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.
Trump Towers 34387 Şişli - İstanbul Turkey