Kova Aylık Burç Yorumu

21 Ocak - 18 Şubat

1 temmuz, 2017

Sağlık ve şifa konularıyla ilgilenebilirsiniz

Temmuz’da hayatınıza düzen getirme, eksik ve gedikleri tamamlama, temizlik, bakım, hijyen konularına ağırlık verme imkanınız olabilir. Sağlıkla ilgili konularla ilgilenebilirsiniz, kendinizi ve çevrenizi şifalandırmak, iyileştirici enerjilerle donatmak sizin için her zamankinden çok daha önemli olabilir. Arınma, detoks, beslenme konuları gündeminizin ilk sıralarında yer alabilir. Ancak her şeyi düzelteceğim derken kendinizi çok da yormadığınızdan, yıpratmadığınızdan emin olmalısınız, enerjinizi doğru ve yerinde kullanmaya çalışmalısınız. 5 Temmuz'da şans yıldızı Venüs aşk evinize ilerliyor, dolayısıyla aşktan yana şanslısınız. Karşınıza sizi heyecanlandıran , yüreğinize ve gönlünüze seslenen bir kişi çıkabilir. Kişisel zevklerinize ve hobilerinize de bu dönemde daha çok zaman ayırabilir, keyifli zaman geçirebilirsiniz. 6 Temmuz'dan itibaren ilişkiniz, evliliğinizle ilgili konular sizi zihinsel olarak çok daha meşgul edebilir, karşılıklı iletişim çok daha fazla önem kazanabilir, karşınızdaki kişiyi anlamanız ve onun da sizi anlaması için daha çok konuşabilir, kendinizi daha çok ifade edebilirsiniz. 9 Temmuz’daki dolunay manevi anlamda bir farkındalığı beraberinde getirebilir. 21 Temmuz’da Mars ve ardından 23'ünde Güneş burç değiştiriyor ve sizi ailevi konulara daha çok odaklı kılmaya başlıyor. Ailevi uğraşlarla daha çok ilgilenebilirsiniz, evinizde yapmanız gereken pek çok iş olabilir, ev, aile ve yuva konularına, çekirdek ailenize daha odaklı olabilirsiniz. 23 Temmuz’daki yeni ay bu alanda yepyeni başlangıçları beraberinde getirebilir, yeni bir eve, yeni bir ortama taşınabilirsiniz, ailenize yeni bir üye katılabilir.


1 haziran, 2017

Haziran’da keyif alanlarınızı genişletebilirsiniz

Ayın sizin için en güzel gelişmelerinden biri size kendinizi çok daha iyi hissettirecek olan Venüs’ün Boğa burcu transiti. Bu geçişle birlikte ailenizden göreceğiniz desteğin yanında, geçmişe dayalı bazı olayların olumlu şekilde çözüme kavuşması sizi rahatlatabilir. Kendinizden daha fazla memnun olabilir, kendinize daha fazla güvenebilirsiniz. Yaşadığınız mekanda, evinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Ortamınızı güzelleştirebilirsiniz. Ancak Haziran’da dikkat etmeniz gereken transitler de var. Bunlardan en önemlisi ayın 5’inde Mars’ın burç değiştirmesi. Bu geçişle birlikte sağlığınızla ilgili kendinizi daha fazla kollamanız gerekebilir. Günlük yaşamınızdaki ve çalışma ortamınızdaki olaylar sizi daha fazla yorabilir ve enerjinizin çarçabuk tükenmesine neden olabilir. Dolayısıyla enerjinizi yerinde ve dozunda kullanmaya özen göstermelisiniz. Haziran'ın büyük bir kısmında en büyük motivasyonunuzu aşk oluşturuyor. Bu ay henüz aşık değilseniz aşık olabilirsiniz, kendinizi aşka, tutkulara açık hissedebilirsiniz. Merkür'ün de aşk alanınıza ilerlemesi bu dönemde iletişime epeyce ağırlık vereceğinize işaret ediyor. Sevgilinizle görüşlerinizi, fikirlerinizi paylaşabilir, koyu sohbetlere dalabilirsiniz. Aranızdaki buzları ve anlaşmazlıkları konuşarak giderebilir, daha iyi anlaşmanın yollarını bulabilirsiniz. Ayrıca bu dönem hobilerinize, keyif aldığınız, tutkuyla uğraştığınız konulara zaman ayırabileceğiniz de bir dönem olabilir. Bu işlerle uğraşmaktan zevk alabilirsiniz. 9 Haziran'daki dolunay arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili bir gelişmeyi, durumu veya olayı açığa kavuşturabilir. Bir arkadaşınızla ilgili alacağınız bir karar olabilir. Jüpiter’in düze dönmesiyle birlikte uzaklardan yana şans ve kısmetleriniz artıyor. 21 Haziran’daki yaz gündönümü ise sağlık, beslenme, arınma gibi konularla daha fazla iç içe olacağınız bir döneme işaret ediyor. Sağlık konusunda bilgilerinizi artırabilir ve bu alanda kendinizi geliştirmek üzere çok daha istekli ve hevesli olabilirsiniz. 24 Haziran’daki yeni ay yaşamınıza yeni bir sağlık uzmanı, terapist, doktor veya size yardımcı olacak birini katabilir.


1 mayıs, 2017

Evinize ve ailenize zaman ayırabilirsiniz

Mayıs ayında ev ve aileyle ilgili gelişmeler belirleyici olabilir. Siz de bu alanda yapmak istediklerinizle dikkat çekebilirsiniz. Ailenizle görüşmek, yaşadığınız ortamı değiştirmek, iyileştirmek konusunda istekli, motive ve heyecanlı olabilirsiniz. Evinizde dekorasyon, tadilat, tamirat gibi işlere girişebilirsiniz. Mutfağınızı yenileyebilir, değişiklikler yapabilirsiniz. Yemek, beslenme konularına ağırlık verebilir, güzel, besleyici ve sağlıklı sofralar kurabilirsiniz. Geçmişiniz, köklerinize ve ailenize sahip çıkabilirsiniz. Tüm bunları yaptıkça ayaklarınızın yere daha sağlam bastığını hissedebilir, kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. 3 Mayıs'ta Merkür retrosu sona ererken iletişim gücünüzü daha fazla ortaya çıkarabilirsiniz. Yakın çevrenizle temaslara hız ve ağırlık verebilirsiniz. Bu dönemde en çok dikkat etmeniz gereken konu ise aşk hayatınız ve sevdikleriniz olabilir. Çatışma ve tartışmaların sizi sevdiğinizden veya sevdiklerinizden koparmasına, ayırmasına izin vermemelisiniz. 11 Mayıs'taki dolunay iş ve kariyerinizle ilgili bir konuyu açığa çıkarabilir ve sizi bir karara yönlendirebilir. Bu konu ev ve aile yaşamınızı da etkileyebilir. 16 Mayıs'ta Merkür'ün burç değiştirmesiyle birlikte ailenize anlatacağınız konular artabilir. Onlarla konuşmak, görüşlerini almak isteyebilirsiniz. Aileniz uzaktaysa onlara varacağınız seyahatler yapabilirsiniz. 21 Mayıs’ta Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte aşk hayatınızdaki gelişmeler ön plana çıkabilir. Bu dönemde kendinize olan güveninizin artmasıyla birlikte kişiliğinizin özgün, sıradışı ve çekici yönlerini daha açık ve görülür şekilde ortaya çıkarabilirsiniz. Ruhunuzdaki cömertlik ortaya çıkarken aşk konusunda da sınır tanımayabilirsiniz. 25 Mayıs'taki yeni ay kalbiniz boşsa yepyeni bir aşk getirebilir. Kalbiniz zaten doluysa, sevdiğiniz veya sevdiklerinizle ilgili yeni gelişmelere tanık olabilirsiniz.

1 nisan, 2017

Görüşme ve ziyaretlerle dolu bir ay olabilir

Yılın en değişik, en farklı aylarından biri olmaya aday Nisan ayı tüm enerjisiyle sizi bekliyor. Enerji diyoruz çünkü Nisan Güneş'in en parlak olduğu zodyağın ilk burcu Koç'ta ilerlediği ay ve hem ilklerin ve hem de yeni başlangıçların habercisi. Bu enerjiyi hemen yakın çevrenizde, kardeşlerinizin, iş arkadaşlarınızın, komşularınızın olduğu alanda hissedebilir ve iletişime, ziyaretlere, kısa yolculuklara hız verebilirsiniz. Bu yönde kendinizi de epeyce motive ve hevesli de hissedebilirsiniz. Kendinizi hiç olmadığı kadar çok ve güzel ve de taze bir coşkuyla ifade edebilirsiniz. Daha çok konuşacağınız ve yazacağınız bir ay olabilir Nisan. Ancak bu ay retrolara da şahit. Neredeyse tüm gezegenler retro yapıyor Nisan ayında. Retro demek o gezegenin alanında yaşanan aksaklık, engel ve yavaşlamalar demek. Nisan'da şöyle bir durum söz konusu bir yandan ilerleme, adım atma ve bir şeyler yapma konusunda müthiş bir itki ve gayret içindeyiz, öte yandan retroların getirdiği tökezleme ve yavaşlamalara maruz kalıyoruz. Venüs retrosu 15'ine kadar ilişkilerde zorlamaya devam ediyor ancak 3'ünden itibaren bu zorlamanın dozu giderek azalabilir. Ancak özellikle para ve alım satım işlerinde kandırılmamaya dikkat etmelisiniz. Merkür 10’undan itibaren iletişim ve yolculukların önüne pürüzler getiriyor. 10’undan 20’sine kadar aile içi iletişime, 20’si sonrasında ise yanlış anlama, ifade ve mesajlara biraz daha dikkat etmelisiniz. Halihazırda gerileyen şans gezegeni Jüpiter, şansın bizden yana olmasını zorlaştırırken Satürn 6'sından itibaren gerilemeye başlayarak iş ve sorumluluklar konusunda yavaşlama ve ağırlık etkisi yaratıyor. Sosyal alanda bu etkiyi daha güçlü hissedebilirsiniz. Şimdi bu ay gerilemeyen bir tek önemli gezegen var o da Mars, yani mücadele alanında enerji durmuyor. Yoğun bir gayret içinde olabilirsiniz. Ayın 21'inden itibaren bu gayretin rotasını aşk hayatınıza çevirebilir, bu alanda daha mücadeleci, daha tuttuğunu koparan, istek ve hevesleri için mücadele eden durumda olabilirsiniz. 26'sındaki yeni ay ise ev ve aile yaşantınızda yepyeni gelişmelerin fitilini ateşleyebilir, yeni bir eve taşınabilir, mekan, semt, şehir değiştirebilir, ailenizde önemli olaylara tanık olabilirsiniz.


Tüm günlük burç yorumları için tıklayınız.

Kova burcu aylık yorumlar için tıklayınız.

Kova burcu genel özellikler için tıklayınız.

Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için irtibata geçebilirsiniz.