PAHA BİÇİLEMEZ İSTANBUL

PAHA BİÇİLEMEZ İSTANBUL

KURUKAHVECİ NURİ TOPLAR
En az hepimizin bildiği kahve markaları kadar lezzetli bir kahveyle tanışmaya hazır mısınız? Girdiğiniz anda kokusuyla esir alan, 125 yıldır aynı mekanda hizmet veren Kurukahveci Nuri Toplar her duyuya hitab ediyor. Aromasının sırrıysa, teknolojiden nasibini almaması, kahvenin hala odun ateşinde ağır ağır kavruluyor olmasıymış.

FATİH KARADENİZ PİDECİSİ

Baştan söyleyelim: yemek sonrasında sütlaça mutlaka yer ayırın. 1957 yılında Fatih'te Tirebolu'lu Mehmet Yazıcı tarafından kurulan ve hala o yıllardaki tadı ve sunumu sürdüren aile üyeleri tarafından işletilen pidecide, doyma hissinizi kaybediyorsunuz. Tamamı yöresel lezzetlerden oluşan, daha önce hiç tereyağı yememiş gibi hissedeceğiniz pidelerden ıspanaklı olanını mutlaka deneyin. Bir de itirafımız var; baştaki öneriyi ne yazık ki uygulayamadık ama kapanışı yine sütlaçla yaptık!

20 Mayıs Çarşamba ve 6 Haziran Cumartesi tarihlerinde gerçekleşecek “Paha Biçilemez İstanbul” turuna katılmak için MasterCard sahibi olmanız ve www.pahabicilemezistanbul.com'a kayıt yaptırmanız yeterli. 

Bu ‘pahabilçilemez' tur için MasterCard ekibine ve Şemsa Denizsel'e tekrar teşekkürler.

Etİketler