CARRIE BRADSHAW’IN EVİ HAKKINDA BİLİNMEYENLER

Carrie'nin yaşadığı apartmanın ekranlara yansıtılmayan yüzüyle tanışmaya hazır olun.

Sex and the City’nin Carrie Bradshaw'ı yalnızca ikonik halleriyle değil Manhattan’daki mini mini ama karakteristik dairesiyle de akıllarda kaldı.

Greenwich Village’da bulunan ve kahverengi dış cephesini görmeye alışkın olduğumuz ev aslında gerçeğin çok küçük bir kısmını yansıtıyor.

Dizi çekimleri sırasında kullanılan tek odalı olarak gördüğümüz apartman dairesi aslında beş yatak odalı ve üç banyolu 4,000 metre kareyi bulan devasa bir ev. Yapımcılar Carrie’nin köşe yazarı olduğunu göz önünde bulundurarak diziye gerçeklik katmak adına evin yalnızca küçük bir kısmını ekrana taşımayı tercih etmişler.1866 senesinde 66 Perry Street’te inşa edilmiş olan bu ihtişamlı evde bugüne kadar yalnızca 2 ailenin yaşadığı biliniyor. Ahşap parkeler, atın işlemelerle kaplı yüksek tavanlar ve 6 adet mermer oyma şömine evin en göz alıcı kısımlarını oluşturuyor.Evin mimarı olan Robert Mook 1800’lü yıllarda yaşamış ve yapım aşamasında İtalyan mimarisinden esinlenmiş. Mook aynı yıllarda Carrie’nin sokağındaki diğer birçok evin de mimarlığını üstlenmiş. Batı Yakası’nda bulunan apartman geçen senelerde 9.65 milyon dolara satışa çıkarıldı.Carrie’nin bakmaya doyamadığımız Manhattan dairesi fotogaleride. .