ÖZÇEKİM KURALLARI

Selfie'lere alışamamışken bir de selfie çubuğu girdi hayatımıza! Keşfedelim mi?

KLİŞELERE DUR DEYİN!
Öpücük yollanan, göz kırpılan, yanakların içeri çekildiği ördek pozlarından özetle bir ergenin yapabileceği bütün klişelerden uzaklaşın. Hatta bize kalırsa lütfen profil fotoğraflarınızdan da kaldırın! Onlardan çok var, siz fark yaratın!

BİR DEĞİL BİRÇOK POZ VERİN:
O gün, o ışıkta hangi pozun en iyi olacağını bir seferde tespit etmeniz imkansız. Bu nedenle bir değil birkaç poz çekin, değişik açılar kullanmaya çalışın. Sonunda en beğendiğinizi kullanın.

KENDİ APLİKASYON VE FİLİTRELERİNİZİ SEÇİN
Fotoğrafınızı en iyi hale getirmek konusunda birçok aplikasyon var. Akıllı cihazınızın mağazasından bakıp araştırın. Size en uygun filitre ve uygulamayı keşfedip ona sadık kalın. Böylece kullanırken ustalaşır mükemmel fotoğrafı yakalarsınız...

ARKA PLANA DİKKAT EDİN!
En iyi selfie'ler, arka planda enteresan bir şeyler olan (Mesela ‘Aaa demek Roma'dasın?' dedirten) ya da alabildiğine sade olan versiyonlar.

ÇOK DA CİDDİYE ALMAYIN
Selfie sonuçta yepyeni bir eğlence aracı. Ne fotoğrafınızda ne de onu çekerken çok ciddi olmayın. Eğer fotoğrafın öncesinde özene bezene makyaj yaptığınız anlaşılırsa o zaman o selfie'nin de bir doğallığı kalmaz! Eğlenin, eğlencenizi de fotoğraflarınıza yansıtın...

Etİketler