VÜCUDUNUZUN EN MÜKEMMEL ŞEKLİNE NASIL ULAŞIRSINIZ?

Sadece size özel yapımış bir plana ihtiyacınız var!


NELER YAPMAMALI: Kesinlikle pes etmeyin! Armut grubundakiler spor yapmaya başladıkları zaman, ilk aşamada verdikleri kilolar önce vücutlarının üst bölümünden gider. İstediğiniz hedef bölgelerdeki yağı yakmaya başlayana kadar belli bir süre geçecektir ve siz bu süre boyunca pes etmemelisiniz.
BESLENME PLANI: Armut şekline en sık Türk kadınlarında rastlanır. Armut grubundakilerin aldıkları bütün kilo, vücut orantısından dolayı doğrudan en istenmeyen bölgelere gider. İdeal diyet, omega’sı yüksek yağları kapsar. Bol bol uskumru, somon ve ringa balığıyla beyaz etli balık tüketebilirsiniz, çünkü bunlar önemli, yağlı asitleri ihtiva ettiği için vücutta süt ürünleri ve kırmızı et gibi doymuş yağlardan farklı işlem görürler. Bu yağlar vücutta depolanmaz; tam tersine bu yağların her zerresi vücuttaki hücre membranlarında kullanılır. Beslenmenizi tamamıyla değiştirmenize gerek yoktur; sadece akılcı küçük manevralar yapmanız yeterlidir. Mesela tamyağlı krem peynir yerine daha az yağlıpeynir tercih edebilir, yağlı etler yerine de yağsız ızgara et tüketebilirsiniz. Hazır satılan salata sosu yerine sirke, limon, zeytinyağı kullanabilirsiniz ve tuzlu fıstık yerinede tuzsuz bademle fındık yiyebilirsiniz.
NELER YAPMAMALI: Kafein sizin için felakettir. Çünkü doğrudan basen-kalça bölgenizdeki yağ hücrelerinde depolanır ve selülite de yol açar. Bunun yerine yeşil çay içebilirsiniz; böylece metabolizmanızın daha hızlı çalışmasına da yardımcı olmuş olursunuz.