VÜCUDUNUZUN EN MÜKEMMEL ŞEKLİNE NASIL ULAŞIRSINIZ?

Sadece size özel yapımış bir plana ihtiyacınız var!


NELER YAPMAMALI: Elma grubundakiler genellikle kalın bellerini inceltmek amacıyla abdominal (karın) bölgeyi çalıştırırlar; ama eğer kardiyo yapmazsanız, karın kaslarının üstüne yerleşmiş olan yağlardan kurtulamayacağınız için, yaptığınız diğer hareketlerin de pek anlamı kalmaz. Bu hareketleri 30 dakikalık bisiklet veya cross-training’le kombinleyin.
BESLENME PLANI: Elma grubundakiler genellikle beyaz ekmek veya makarna gibi basit karbonitlar tüketirler. Düşük yağ oranına sahip bisküvi ve kurabiyelerle diyet içecekleri gibi düşük kalorili ve yüksek katkı maddeli yiyecek ve içecekler, hormonal karışıklığa sebep olabilen kimyasal dengesizlikler yarattığından özellikle bel bölgeniz başta olmak üzere sizin için kötüdür. Önce glikoza sonra da yağa dönüşen basit karbonhidratlı kahvaltı gevreklerin yerine, müsli, yulaf veya kepekli ekmekle yapılmış tost ve yumurta yiyebilirsiniz. Çikolata ve gofretlerin yerini de zeytin ve fındık almalıdır. Kahverengi pirinç ve makarnayla çok tahıllı ekmek gibi kompleks karbonhidratlar fena değildir ama bunları akşam üstü saat beşten sonra tüketmemek önemlidir. Akşamları yenen fazla karbonhidratlar, kullanılmayacak enerjiye dönüşür ve sonra da elbette vücudun tam orta bölümünde birikmiş yağ olarak karşımıza çıkar.
NELER YAPMAMALI: Elma grubundakilerin diğer bütün gruplardan daha fazla alkol tüketimine dikkat etmeleri çok önemlidir. Çünkü alkol, kişiyi daha da şişmiş gösterir ve kalın bel bölgesini vurgular. Eğer illa da içki içecekseniz, kırmızı şarabı tercih edin; hiç olmazsa antioksidan özelliğinden faydalanmış olursunuz. Votka,“temiz” bir içki olarak bilinse de, şekerli içkilerle asla karışmamalıdır.