Cildiniz İçin En İyisi

Güzel ve sağlıklı bir cilde kavuşmanın yolu...


ELLE: Dolgu maddeleri hakkındaki düşünceniz ne?
Dr. A.G.:
Dolgu maddelerine de pek sıcak bakmıyorum ama vücuttan belli bir süre sonra doğal olarak atıldıkları için merkezimizde uygulanmasına izin veriyorum. Benim yaptığım uygulamaları alt yapıyı güçlendiren müdahaleler olarak anlatmak mümkün. İnsan DNA'sına en yakın olan somon balığının DNA'sını birtakım karışımlar halinde cilt altına enjekte ediyoruz. Bu da cilt altındaki elastik liflerin iyi çalışmasını sağlıyor. Doğal olarak ciltte hafif bir lifting etkisi gözlemleniyor. Hiçbir zaman dolgu gibi gözükmüyor ve alt yapı yani tedavi sağlıyor. Bununla hem kırışıklıklar bir nebze düzeliyor, hem de yerçekimi etkisiyle sarkmış olan cilt daha iyi bir hale geliyor.

ELLE: Kendi adınızı taşıyan ürünleri yaratma fikri nasıl ortaya çıktı?
Dr. A.G.:
Bahsettiğim uygulamaları merkezimizde yaparken bir de baktık ki, cildi kullandığı kozmetik ürün yüzünden kızaran, leke, alerji olan bozulan hastaların sayısı hiç de azımsanacak kadar değil. Esasında hiç konum olmamasına rağmen bu sıkıntıyı gidermek için de birşeyler yapmam gerektiğini anladım. Ve ailemizde olan eczacılık bilgisinden destek alarak ve ideal bir kremde neler olması gerektiğini düşünerek ürün yaratmaya karar verdik. Neden güzel ve etkileyici kremlerin bizim ülkemizde yaratılmadığını tartıştık. Bu konuda kendim kadar güvenebileceğim bir yardımcım olmasını istedim. Bu sektörle hiç alakasız olmasına rağmen Siyaset Bilimi konusunda eğitim alan kızımla işbirliği yapmaya karar verdim. Doğa yani kızımla ortak olarak cildi temizleyen, bakım yapan ürünler geliştirmek konusunda yola çıktık.

ELLE: Ürünlerin yaratılma aşamasından biraz bahseder misiniz?
Dr. A.G.:
Çalışmalara başladığımızda Türkiye'de bu tarz ürünlerin AR-GE çalışmalarını yapacak labaratuvar sayısının fazla olmadığını gözlemledik. Bu nedenle de ilaç firmaları sahibi dostlarımızdan yardım istedik. Onlar da bu konudaki çalışmalarını Amerika'da yaptırdıklarını söylediler. Bizim gösterdiğimiz krem bazları doğrultusunda bir AR-GE çalışmasına başlandı. Bayağı uzun bir zaman araştırma yapıldı. Bu biraz garip bir pazar ama tıbbi ürünlerin başarılı olacağına inanıyorum. Şu an çalışması süren 10 kadar ürün var. İlk etapta dört tane yaratıldı. Bunlar kozmetik değil, dermatolojik ürünler... Herkesin kullanılabileceği bir krem olmalı düşüncesiyle ilk olarak bir basic krem oluşturduk. Potansiyel kansorojen olmayan, ciltteki etkinliği kanıtlanan hammaddelerle kremi formüle ettik. Mesela zeytinyağı ve E vitamini gibi maddelerle yaptığımız içeriği birleştirdik. E vitaminini birşeyle birleştirmedik ve küçük mikrokapsüller halinde (inci taneleri gibi, granüllü bir yapı) saf olarak kremin içine koyduk. Kişi sürdüğü zaman bu içeriği hissediyor zaten. Böylece E vitamini direkt cilde gidiyor ve yıkıma uğramıyor.