EN İYİ 10 EYELINER

Kedi gözler,jilet gibi kuyruklar…Hatta Fashion Week’te karşımıza çıkan geometrik eyeliner çizgileri.Bakışları anlamlandıran en iyi 10 eyeliner fotogalerimizde.

Kusursuz bir eyeliner her kadının zaafıdır.

Fakat bunun için doğru teknik ve doğru ürüne ihtiyaç vardır.

Peki eyeliner çekmek için en doğru teknik nedir?      Her şeyden önce göz kapağınızı germeden işlemi yapmaya özen gösterin. Eyeliner kullanmaya alışık değilseniz ,çizgi çekeceğiniz alanlara birbirinden ayrı noktacıklar koyarak birleştirin.Zamanla elinizin alıştığını göreceksiniz. Kusursuz ve kuyruklu bir eyelinerın sırrı , kirpiklerinizin bitiş noktasından başlamaktır.Kuyruğu halledince gerisi yap-boz parçası gibidir.Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise çizgileri tek hamlede çekmeniz.Aksi halde yamuk bir görüntü elde edersiniz.


Selobantlara Şans VerinKuyruk çekmekte zorlananlar için selobant bir hayat kurtarıcısı! İstediğiniz kuyruk eğriliğine göre kirpiklerinizin bitiş noktasından yukarı doğru selobandı yapıştırın.Ve işte karşınızda jilet gibi keskin bir kuyruk.Ben bununla uğraşamam diyorsanız kredi kartlarınız imdadınıza yetişecektir.
Taktikleri aldıysanız size uygun eyelinerı seçelim!Keçe Uçlu EyelinerEyelinera ilk adımda kullanılan keçe uçlu eyeliner,el pratikliğini geliştirmek için en ideal olanıdır.Kalem gibi olması ve rahat tutuluşu sayesinde dümdüz bir kuyruk çizgisi çekebilirsiniz.Bu eyeliner,keçe uçlu olduğundan belirgin hatlı,kalın ve grafik çizgiler çizmenizi de sağlar. Likit Eyeliner En keskin çizgilere sahip olmasının yanı sıra ince fırçasından dolayı en zahmet  isteyen eyeliner çeşididir.İnce  ve düzgün çizgiler için kullanılır.Kıvamı su gibi olduğundan kuruması için biraz beklenilmesi gerekir.Kalem Eyeliner Makyaj dünyasının en klasik eyeliner türüdür.Kalem yapısından dolayı diğerler çeşitlerine göre sert uçludur.Dağıtılması kolay olduğundan buğulu bir göz makyajı yapabilirsiniz.Bunun için tek ihtiyacınız bir fırça ve kalem eyeliner! Jel Eyeliner Makyaj sanatçılarının en çok tercih ettiği jel eyelinerlar sabır ve titremeyen eller ister.Diğer türlerinin aksine ek bir fırça yardımıyla kullanılır.Kullanımı likit eyelinera göre daha kolaydır.Küçük kavanozlarda muhafaza edilir.Radarımıza takılan eyeliner modelleri

Geometrik şekiller; Fashin Weeklerde  en çok bu eyeliner modelini görüyoruz.Geleceğin siyah esintisini gözler önüne seren üçgenler,artık gözlerde yer alıyor.

 

İki kuyruklu eyeliner; göz altına da kuyruklu bir eyeliner çekilerek gözün çekikliğini artıran bu model için likit ve kalem eyeliner kullanılmış.
Simli eyeliner; sizi galaksinin derinliklerinde hissettiren cinsten.Geometrik şekillerle birleştiğinde ise sizi dünyanın en göze çarpan makyajı ünvanına sahip yapıyor.
Renkli eyeliner, 80'lerin renkli far furyasından sonra renkli eyelinerlar çok moda.Geçmişin yeni trendi ,Fashion Week'te  bize göz kırpıyor.Rafa kaldırdığınız renkli eyelinerları kullanmanın tam zamanı.


Eyeliner dövmeler; MTV Müzik Ödülleri'nde Rita Ora'nın yüzünde gördüğümüz bu eyeliner tatto  denizden yeni çıkmış bir balık kadar taze! Daha önce karşılaşmadığımız,eyelinerın kuyruk kısmıyla birleşen ve çeşitli motiflerle yorumlanmış bir trend.


Beyaz eyeliner; eğer gözleriniz küçük diye şikayetçiyseniz bu ürün tam sizlik.Yaz festivallerinin gözde rengi beyaz eyelinerı,siyahın asi tonlarıyla birleştirerek sınırların,dışında yaratıcı çizgiler ortaya çıkarabilirsiniz..