EN İYİ 10 GECE KREMİ

Siz uyurken bakımınızı yapan kremler!

Gece kremleri, sadece tembel hissettiğimiz günler için değil, her gün bir cilt bakım mucizesi! Siz uyurken tüm bakım görevini üstlenen bu kremler, hayatınızı kolaylaştırmanın yanı sıra aynı zamanda canlı ve sıkı bir cilde kavuşmanızı sağlıyor.

Ama hepimizin aklında bir soru var… Gündüz ve gece için ayrı kremler şart mı?

Yukarıdaki soruya kısa ve net cevabımız: Evet! Cildiniz karanlığa yani geceye farklı tepkiler veriyor bu nedenle farklı ihtiyaçlar duyuyor.

24 saatlik bir sirkadiyen döngüye sahip olan cildiniz, fizyolojik değişimler gösteriyor. Geceleri, hücre yenilenmesi gündüzlere kıyasla çok daha hızlı olurken, gündüzleri cilt hücreleriniz çevresel etkenler sebebiyle daha az gelişiyor. Aynı zamanda gece boyunca cildinizin yaşadığı sıvı kaybı, gündüzlere oranla çok daha fazla, bu nedenle geceleri nemlendirici özellikleri daha yoğun bir krem tercih etmelisiniz. Kısacası, cilt bakım ürünlerimizin yaz ve kış arasında değişim göstermesi gibi gece ve gündüz farkı da oluyor!Günümüzün en iyi gece kremleri, hedefe yönelik içerikleri ile cilt bakım rutininizi geliştirmeyi amaçlıyor. Retinol, kolajen, hiyalüronik ve vitamin içerikleri ile gece boyunca cildinizi besleyen kremler, antioksidan etkileri ile sabah uyandığınızda çok daha canlı ve enerjik bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Avokado ve gliserin gibi doğal içerikler ile bezenen gece kremi, günün tüm yorgunluğunu üzerinizden atarken, her yeni güne daha zinde bir cilt ile uyanmanızı sağlıyor. 

Gece boyunca cildinizin onarımını yapan yardımcı gece kremlerini görmek için fotogaleriye göz atabilirsiniz….