PARİS’TE BİR GECE

PARİS'TE BİR GECE

Haute Couture koleksiyonların sergilendiği Paris Moda Haftası kapsamında gösterilen Göçebe (“Nomade”) adlı Giorgio Armani Privé 2014 İlkbahar-yaz koleksiyonu, tasarımcının çok sevdiği egzotik unsurları barındırıyor.

Giorgio Armani, koleksiyonuna ilham olan Armani kadınını şöyle anlatıyor: “Dünyayı gezen bir kadın. Gördüğü olağanüstü, kendini duygusal olarak derinden etikleyen güzelliklerden fikirler ediniyor: Bir eteğin rengi, etnik mücevherler... Birçok şeyin karışımı – tipik Hint, Afrikan ve Avrupalı unsurları değil. Bu kadın, Armani ruhu ile hareket ediyor,”

Koleksiyona hakim olan pırıltılı dokular, oryantal işlemeler ve örgü şallar, koleksiyonun Doğu'nun geleneklerinden ilham aldığını gösteren detaylardan. Askısız gece elbiseleri, kristal işlemeler, jakar ve organza gibi ipek kumaşların üzerinde kullanılan dantellerle hareketlenenen elbiselerin yanında iki parça look'lar da en çok ilgi gören look'lardan. Nispeten daha spor parçaların couture'lerle olan birleşimini diğer birçok büyük modaevi gibi Armani'de de görüyoruz.

26 Ocak'ta Palais de Tokyo in Paris'te ziyaretçilerle buluşan ‘Eccentrico' sergisinde, 80 farklı Giorgio Armani ve Giorgio Armani Privé kreasyonunun yanı sıra mücevher, ayakkabı, çanta, şapka, Haute Perfumerie ve Armani Privé parfümleri de sergileniyor.