Renk Oyunları

Yeni trend makyajların sırrı...

ELLE: Renk tonları birbirine yakın mı olmalı?
D.

P.

: Hayır, şart değil. Mavi ve oranj ya da mor ve sarı gibi güçlü kontrastlar müthiş görünebilir. ELLE: Göz kapakları nasıl boyanmalı?
D.P.: Kat kat sürme tekniğini öneririm. Düzgün bir görünüş için ince bir krem far tabakası sürebilirsiniz. Ama daha dikkat çekici bir görüntü için birkaç tane aynı tonlarda farı birlikte uygulamak da mümkün. ELLE: Dudaklarda vurucu renkler epey trendy. Ruju mat mı yoksa parlak mı tercih etmeliyiz?
D.P.: Bu işin en zevkli kısmı, farklı ürün ve tonları karıştırmak. Mesela kahverengi rujla pembe parlatıcıyı birlikte kullanabilirsiniz. Ya da kremsi bir kırmızıyı altın tonlarındaki bejle karıştırabilirsiniz. ELLE: Vurgulu renklerle en uyumlu ten rengi nedir?
D.P.: Ten rengi tek tonda olmalı, ayrıca taze ve canlı görünmelidir. Likit fondötenleri küçük bir süngerle yayarak cilde uygulamak iyi bir fikirdir. ELLE: Fondöten mat mı, parlak mı olmalı?
D.P.: Eğer vurucu tonlar transparan şekilde uygulanırsa, buna en çok yakışan hafif parlak bir ten rengi olur. Kapatıcı renkler, mat cilt üzerinde daha vurgulu görünürler. .