TV Yüzleri Makyaj Odasında

Yüzünüze en iyi görünümü nasıl kazandırabilirsiniz?

Türkiye Christian Dior'un Senior Make-up Sanatçısı Levent Sönmez, yeni sezon makyajında size yol gösterecek en önemli kilit noktalarını açıklıyor... Onun ipuçlarını izleyin!

ELLE: Gece ışıldamamızı sağlayan en garantili görünüm hangisidir? 
Levent Sönmez:
Dumanlı bir makyaj, gözlerdeki derinliği bol maskarayla ve pırıltılı grilerle yapılan ışık oyunlarıyla gecenin karanlığında bile ortaya çıkarır.  

ELLE: ELLE kadını makyaj çantasında hangi ürünleri taşımalıdır?
L.S.:
Rouge Dior 999 kırmızı ruj. Canlanmak, canlandırmak ve gün içinde aniden çıkan sürprizlerde hazırlıklı olmak için... Dior Show 360 Maskara. Tek dokunuşla sihirli bakışlar elde etmek için... Skinflash aydınlatıcı. Yüz hattınıza istediğiniz şekli verebilmek için... Forever Compact pudra. Kadın cildi iki saatte bir parlamaya başlar; bunu dengelemek ve makyajın kalıcılığını artırmak için... 

ELLE: Beş dakikada kendimizi nasıl güzelleştirebiliriz?
L.S.:
Kaş kalemiyle kaşa şekil verip belirginleştirmek, maskarayla bakışlara derinlik vermek, allıkla elmacık kemiklerine taze bir ifade vermek, dudak parlatıcısıyla dudakları ön plana çıkarmak olarak yapılması gereken işlemleri sıralayabilirim. 

ELLE: Bizimle favori makyajınızın püf noktasını paylaşır mısınız?
L.S.:
Göz aydınlatıcısını elmacık kemiklerinizin tam altına paralel şekilde sürüp aşağı doğru dağıtırsanız, elmacık kemikleriniz anında ön plana çıkar. Bu işlemi burun üstüne uygularsanız, yüz ifadenizi dört sene geriye atmış olursunuz. Göz altlarınızda her daim morluk ve yorgunluk izleri taşıyorsanız, aydınlatıcınızı uygulamadan önce göz altlarınıza kırmızı ruju üç nokta halinde sürün ve aydınlatıcıyla birlikte dağıtın. Böylece kendi ten renginize en uygun göz altını yaratmış olacaksınız.

ELLE: Her daim güzellik için ipucu?
L.S.:
Güzellik için temel cilt bakım programı çok önemlidir. Bu programın içinde en önemlisi, serumdur. Tüm ELLE kadınlarına Dior One Essential serumu tavsiye ederim. Bu arada haftalık bakımlarınızı asla unutmayın; en az haftada iki kez iki dakika peeling uygulayın.