Yeni güzellik

2012 kışında makyajın kuralları yeniden yazılıyor

Yeni sezonda makyaj artistleri kadınlara büyüleyici görsellikte folklorik bir renk yelpazesi sunuyor. Michael Kors'un defile makyajlarından sorumlu Dick Page, dudakları koyu kırmızılara boyayarak, yüze soğuktan kızarmış görüntüsü veriyor. Bu enerjik görünüm Pucci'de de kusursuz soluk ciltler ve kardan üşümüş dudaklar olarak saçlarda çariçe örgüleriyle bütünleşiyor. Pat McGrath yüzleri pembe allıklarla aydınlatırken, Dolce & Gabbana'da Guido Palau saçları nefis saç aksesuarlarıyla süslüyor. İşte ünlü makyaj artistlerinden yüzlerde çabucak değişimle ihtişamlı görünümün kuralları:

1.Dokunmatik baz: Ciltte dengeli ve pürüzsüz bir efektten sorumlu olan baz ürünler genç bir görünümün de anahtarı. Kusursuz bir cilt için fırça yardımıyla ürünü iyice yedirin. 

2.Haşarı görünüm: Bronz tonlar tende donuk ve koyu bir etki bırakırken uçuk tonlarda pembe bir allık sağlıklı, “spordan henüz çıkmış” bir cilt görünümü sunar. 

3.Mat ciltler “in”: Yoğun ışıltılardansa hafif pırıltılı göz farları yeni sezonun gözdesi. Parlaklığı sevenlerdenseniz o zaman gözlerin iç kısmına küçük bir dokunuş yeterli olacaktır. 

4.Kendini belli et: Makyajda başka hiçbir şey kendini parlak renkli bir ruj kadar ortaya koyamaz. Tercihinizi ahududu ve bordo tonları arasında yapabilirsiniz. Her iki ton da tüm cilt tiplerine uygundur, ayrıca dişlerin daha beyaz görünmesini sağlar. 

5.Parlamayı durdurun: Hızlı bir rötuşa mı ihtiyacınız var? Pudrasız kurutma kağıtları ciltteki istenmeyen parlaklığı saniyeler içinde alıyor; üstelik pudradan çok daha etkili...