Saçlarda Son Moda

Saçlarda Son Moda


Saç gurusu: Sam McKnight
Saç konusunda gerçek bir uzman olan Sam McKnight, 1978 yılında gerçekleştirdiği Vogue çekimlerinden bu yana 30 yıldır alanının öncülerinden biri. Öyle ki, dünyaca ünlü pek çok magazin dergisinde en saygın tasarımcılarla ve fotoğrafçılarla birlikte çalışmış. Bunların yanı sıra Alberta Ferretti, Anna Molinari, Armani, Rimmel, Revlon, Ralph Lauren ve Versace'nin de bulunduğu pek çok markanın reklam kampanyasında görev almış. Sam McKnight en önde gelen süper modellerin saç tasarımında her zaman aranan bir tasarımcı olmuş ve bir tasarım ekolü yaratarak yaptığı unutulmaz işlerle herkesin takdirini kazanmış. Sam McKnight P&G Beauty'nin yeni global elçisi olması nedeniyle de adından sıkça söz ettirmeyşe devalm edecek gibi gözüküyor.
Şimdiye kadar birçok kapak çalışmasına imzasını atan McKnight özellikle Gisele Bündchen'in saçlarına hayran olduğunu açık yüreklilikle dile getiriyor.
“Yüksek Drama” trendinde saçlarda yataktan yeni kalkmış gibi bir görünüm hakim. Bu da doğal ve dağınık topuzlarla sağlanıyor.
“Konrtrollü Zarafet” temasında saçın doğal karakterine bağlı olarak hem şık, hem zarif hem de otoriter bir görünüm vurgulanabiliyor. Saçın ortasından aşağıya doğru hafif ayırımla dramatik bir görünüm yaratılıyor.
“Görkemli Duruş” teması Gucci, D&G, Lanvin, Versace, Blumarine, Matthew Williamson ve Ferragamo'da tercih edildi. Bu trend aşırı feminen ve seksi görüntüyü ön görüyor.