Dr. Mehmet Öz

Dr. Öz, her zamanki gibi çok ilginç konulardan bahsediyor.


ELLE: Bir de sizin meşhur bir bel ölçüsü kavramınız var...
DR. M.Ö.: Evet, bu çok önemli bir konu. Bünyemizde yağ tabakası biriktiği zaman hormonlarımız da değişir. Östrojen dengesini korumak çok önemlidir. Bu yağın ne kadar fazla olduğunu ölçmek için, boyunuz ne kadarsa, o sayıyı ikiye bölün; işte sizin için rakam bu ve bundan az olmalı... Belinizi ölçerken, mezurayı göbek deliğinin üzerinden tutun ve karnınızı içeri çekin. Pantolon kemerinin nerede olduğu önemli değil. Önemli olan göbek deliğinin yeri.

ELLE: Bildiğiniz gibi ELLE, moda ve güzellik dergisi. Modayla aranız nasıl?
DR. M.Ö.: İyi aslında. Burada bir terzim var, kıyafetlerimi genelde diktiriyorum. Ayrıca şovum nedeniyle de 200-300 tane gömleğim var.

ELLE: Favori markanız var mı?
DR. M.Ö.: Ermenegildo Zegna diyebilirim.

ELLE: Başka?
DR. M.Ö.: Aslında kıyafetlerimin çoğu Zegna. Ayrıca daha önce dediğim gibi özel yapılanlar da var.

MARKA BAĞIMLILIĞIM YOK!
ELLE:
Alışveriş yaparken nereleri tercih ediyorsunuz?
DR. M.Ö.: Stüdyo hayatım da olduğu için çok giysi alternatifim var. Benim için önemli olan marka değil. O ürünü seviyor olmam, alma nedenim oluyor. Markasına bakmadan alıyorum, bir kısmını da markalar gönderiyor. Ralph Lauren, GAP, sevdiğim markalar. Dış güzellik, bir yerde iç sağlığını gösteriyor. Bu da beynin barometresidir. Beyin birine “Güzel mi, değil mi?” diye bakıyor. Çünkü güzelse o kişi sağlıklıdır. Esasında mühim olan, yüzün şekli değil, derisinin kalitesidir. Cildinin kalitesi yüksekse sen de çekici olursun. Bu, dünyanın her yerinde böyledir.