Suyun Sonsuz

Global ısınmanın yansıması olarak, su en değerli kaynak haline geldi.


“Nemlendirici krem kullanılması gereken ilk anti-aging ürünüdür”
Doğru. İlk olarak, cildi anında yumuşattığı ve nemle doldurduğu için. Çünkü cildin kendi nemini üretme mekanizmasını harekete geçirmesine yardım eder, bu da cildimizin hücre ömrü için hayati bir unsurdur.

“Nemlendirici krem nemli cilde uygulandığında daha iyi nüfuz eder”
Hem doğru, hem yanlış. Epidermis bir dengeleyici losyon kullanıldıktan sonra daha geçirgen olur, ancak su uygulandığında aynı şey söz konusu değildir.

“Dengeleyici losyonlar gerçek birer bakım ürünüdür”

Doğru, ancak Avrupa'da bir çok kadın dengeleyici losyonların makyaj temizleme için kullanıldığına inanıyor. Shiseido losyon, ciltte soyma işlemi yapan ve cildi dengeleyen, kendi açısından bir cilt bakım ürünüdür. Sonrasında uygulanan kremlerin etkisini ideal seviyeye çıkarır. Japonya'da günlük bakım kürlerinin vazgeçilmez bir aşamasıdır ve yoğun faydaları vardır. Hydro-Nourishing Softener doğal soyma işlemini harekete geçirirken nemlendirici bileşeniyle cildin üst tabakasına bolca nüfuz eder. Mükemmel derecede rahatlamış olan cilt, takip eden tüm bakım ürünlerinden maksimum etkiyi alır.

“Gece kremi kullanmak gereksizdir”
Yanlış. Ancak bir gece kremi gün boyu hasara uğramış cilt dokusunun “onarılmasına” yardımcı olabilir. Böylece uyandığınızda tümüyle taze bir görünüme sahip olursunuz!

“Yağlı cildin de nemlendirilmeye ihtiyacı vardır”
Doğru. Uygun nemlendirme, yağlı cilde sahip kişilerin göz çevresi ve elmacık kemiklerinde kuruluktan dolayı sıklıkla karşılaştığı problemleri ortadan kaldırır. Cildin dengesini geri kazanmasına yardımcı olur. Uygun olmayan ürünler genellikle sebum üretimini tetikler.

“Makyaj temizleyici losyonlar köpük temizleyicilere göre cilt üzerinde daha hassastır”
Doğru ve yanlış. Bu iki aşama arasındaki farkı ayırt edebilmek önemlidir. İkisinin görevleri farklıdır ve aslında birbirlerini tamamlarlar. Makyaj temizleyici makyajı çıkarmak için zorunlu bir aşamadır. Yağ bazlı olan ve suyla dururlanabilen Rinse-Off Cleansing Gel, tüm makyaj kalıntılarını yok eder. İdeal olarak, biz gece Extra Cleansing Foam da kullanılmasını tavsiye ediyoruz, vakti olmayanlar bu ürünü duşta bile kullanabilirler. Makyaj yapmayan kadınların tabii ki yalnızca Extra Cleansing Foam kullanması yeterlidir.

“Göz çevresi için özel bir ürün kullanmak gerekir”

Doğru. Çünkü göz kapaklarındaki epidermis dört kat daha ince ve hassastır. Aynı zamanda daha hareketli bir bölgedir ve yaşlanma etkilerine karşı daha hassastır. Son olarak, göze yakınlığı en üst derecede hassas formüller gerektirir. Göz çevresi, koyu halkalar, torbalanma ve ince çizgiler gibi bir çok farklı problemin görüldüğü bir noktadır. Shiseido The Skincare serisi hassas göz bölgesi için ideal koşulları sağlamak amacıyla Eye Moisture Recharge ürününü sunar.

“Cilt uygulanmakta olan kremden bıktığında, krem daha az etki göstermeye başlar”
Bir ürünün uzun süreli olarak kullanıldığında daha az etki gösterdiğini kanıtlayan bir araştırma bulunmamaktadır. Buna rağmen, cildin verdiği sinyallere dikkat etmeniz gerekir. Aşırı stres veya yorgunluk, normal cilt bakımının yanında özel bir bakım gerekmesine neden olabilir. Haftada bir veya iki kez kullanılacak Purifying Mask cildin mat görünümü yerine sağlıklı bir parlaklık verirken, Moisture Relaxing Mask ise yorgun görünen cilde enerji vererek sıkılık sağlayacaktır.

“30 yaşına gelindiğinde, 20'li yaşlarda kullanılan kremden daha fazla nem verecek bir krem kullanılması gerekir”
Doğru. Özellikle de cildinizde bazen matlık sorunu oluşuyorsa ya da cildinizin daha kuru ve belirli bölgelerde pul pul olduğunu hissediyorsanız ve göz çevrenizde ince çizgiler oluşmaya başlamışsa. Yaşlanma geri döndürülemez bir oluşumdur ve 20'li yaşlarda başlar. 30 yaşına gelindiğinde, cildinizde oluşmuş hasarların ilk işaretlerine karşı harekete geçme zamanıdır ve bu anlamda ilk hasar nem kalitesinde düşme olarak ortaya çıkar. Yuzu çekirdeği özü sayesinde, Shiseido The Skincare bakım serisi, nem kalitesini ve miktarını artırabilmeniz için nem mekanizmasını hedef almanızı, böylece 30 yaşındayken de 20 yaşındaki kadar canlı bir cilde sahip olmanızı sağlar.