KIŞ DÜĞÜNLERİ İÇİN MEKAN REHBERİ

Kış düğünlerinin de masal gibi geçmesini sağlayacak mekanları öğrenin.

Fotoğraf: Çırağan Sarayı

ÇIRAĞAN SARAYI

Türkiye’deki tek saray otel olan Çırağan Palace Kempinski'de düğün planlama uzmanları arzu ve ihtiyaca göre kişiye özel sunum ve menüler hazırlıyor. Ortaköyde bulunan mekana ulaşım çok kolay, trafik zamanları dışında da çok rahat. Saray Teras, Doğu Bahçesi, Çırağan Balo Salonu, Ottoman Salonu gibi çeşitli yer seçenekleri mevcut. Ayrıca düğün paketleri içinde kahya hizmeti, geline tahsis edilen bir nedime, helikopter, tekne ya da limuzinle mekana ulaşma imkanınız da var.
Adres: Yıldız Mh., Çırağan Caddesi No.32  Beşiktaş

ADİLE SULTAN SARAYI


Kandilli’de yer alan bu sarayın muhteşem Boğaz manzarası, böyle bir ortamda evlenme hayali kuranlar için ideal. Bahçeleri ve yüksek tavanlı tarihi salonlarında hizmet veren bu mekanda vereceğiniz davetin yemekleri, Borsa Restaurant’ın mutfağından çıkıyor.
Kapalı alanda 450, kokteyl düzenindeyse 700 kişi ağırlayabilen mekanın sunduğu düğün paketinde dört bölümden oluşan yemek ve limitsiz yerli içki bulunuyor.
Adres: Vaniköy Caddesi Sıraevler Sokak No.12 Vaniköy, Üsküdar


PERA PALAS HOTEL

Pera'da yer alan ve 100 yılı aşkın bir tarihi bulunan bu otelin nostaljik, kendine has atmosferi özel günler günler için onu çok cazip hale getiriyor. Şehrin merkezinde olduğu için ulaşımı çok kolay olan mekan, yemekli olduğunda 220 kişilik kapasiteye sahip.
Adres: Meşrutiyet Caddesi No.52 Tepebaşı, Beyoğlu

FERİYE LOKANTASI

Beşiktaş'ta boğaz köprüsünden kız kulesine kadar uzanan göz alıcı, panoramik bir manzara sunan bu mekana ulaşım son derece kolay. Açılır kapanır tavanı, kolonsuz salonu ve terasıyla birden fazla seçeneği de mevcut. Burada evlenmeye karar verirseniz organizasyon yapacak ekibi sizin, dışarıdan getirmeniz gerekiyor. Işık, sahne, ses konularını üstlenen mekan, yemekli 750-1000, kokteyl düzeninde de 1000-2000 kişiyi ağırlayabiliyor.
Adres: Çırağan Caddesi No.44 Ortaköy, Beşiktaş

THE MARMARA ESMA SULTAN

18. Yüzyılda I.Abdülhamit'in kızı Esma Sultan için inşaa edilen ve İstanbul'un favori düğün mekanlarından Esma Sultan, 350 kişilik yemek, 600 kişilik kokteyl ve 350 kişilik kokteyl prolonge kapasitesine sahip. Karadan ulaşma kolaylığının yanı sıra, denizden ulaşıma imkân tanıyan bir iskelesi de var. Evlilik arefesindeki çiftlere profesyonel danışmanlık hizmeti de sunan mekanın 'Ziyafet Ekibi', organizasyon boyunca gelin ve damadın istekleriyle ilgileniyor. The Marmara Esma Sultan'ın düğün paketinde yalının size özel kullanımı, dört bölümlü menü, pasta, gelin ve damat için yalının bahçesindeki köşkte tahsis edilen iki ayrı hazırlanma odası ve düğün gecesi The Marmara Taksim balayı süitinde ücretsiz konaklama imkanı yer alıyor.
Adres: Muallim Naci Caddesi Yalı Çıkmazı Sokak No.20 Beşiktaş