KIŞ DÜĞÜNLERİ İÇİN MEKAN REHBERİ

Kış düğünlerinin de masal gibi geçmesini sağlayacak mekanları öğrenin.

Fotoğraf: Shangri La Bosphorus

SHANGRI LA BOSPHORUS


Şehrin merkezinde harika bir Boğaz manzarası ve kolayca ulaşım imkanı sunan otelde düğün menüsünü dünyaca ünlü şefler hazırlıyor. Düğün günü otelin ekibi düğünün kusursuz geçmesi için yanınızdan ayrılmamayı garantilerken; burada evlenirseniz düğün pastanızı Fransız Pastane Şefi Richard Vacher’in elinden çıkıyor. Otel, düğün paketinin içinde çiftlere geceyi Deluxe BosphorusSuite'de geçirme imkanını da sunuyor.
Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Hayrettin İskelesi Sokak No.1 Beşiktaş

FUAT PAŞA YALISI

18. yüzyılda inşa edilen ve II. Abdulaziz Sadrazamı Keçecizade Fuat Paşa tarafından ev olarak kullanılmış yalı, Büyükdere’de yer alıyor. 1991'den beri Fuat Paşa Oteli olarak hizmet vermeye devam eden mekan, minimum 250 kişilik olacağı kesin davetler için Platin, Gümüş, Altın gibi paketler sunuyor. Ayrıca kokteyl ve kokteyl prolonge seçenekleriniz de mevcut.
Adres: Çayırbaşı Caddesi. No.148 Büyükdere, Sarıyer

SOHO HOUSE ISTANBUL

Beyoğlu’nun kalbinde diyebileceğimiz bu mekana ulaşım, haliyle çok kolay. Dünyadaki SohoHouse’ların en büyüğü olan İstanbul şubesindeki etkinlik mekânlarının en çok tercih edileni ve en görkemlisi Big Room. Ayakta 500, oturma düzeninde 200 kişi kapasiteye sahip olan mekanda hareket edebilen bar düzeni, üst düzey ses, projeksiyon sistemi, özel bir sahnesi ve kulis de yer alıyor. Soho House İstanbul ekibiyse, özel gününüzde çiçekten pastaya kadar tüm detayları organize ediyor. Tabii dışarıdan organizasyon firması getirme imkanınız da var.
Adres: Evliya Çelebi Mahallesi Meşrutiyet Caddesi No.56 Beyoğlu

Çubuklu 29

Metin Fadıllıoğlu’nun sahibi olduğu 29 markasının yalnız davet ve düğünlere ev sahipliği yapan tek mekanı Çubuklu 29, adı üzerinde Çubuklu'da yer alıyor. Ulaşımı kolay olan mekandaki dekor o kadar iyi ki, ilave bir düzenleme yapmanıza genellikle gerek kalmıyor.
Nikah seremonisi için nikah memuru rezervasyonu, müzik, ışık sistemi ve masa düzeni gibi önemli detaylarla da mekan ekibi, özenle ilgileniyor. Modern, şık ve parti tadında geçmesi istenen düğünler için ideal bir mekan diyebiliriz.
Adres: Paşabahçe Yolu No.24 Çubuklu, İstanbul