ÖNCE BULAŞIK SONRA SEKS

Sevişmek mi yoksa bulaşık yıkamak mı?

Ortak hayatın sorumluluklarını dengeli şekilde paylaşan, meseleyi güç savaşına dönüştürmeyen kadın ve erkeğinse daha mutlu bir cinsellik sürdürecekleri yadsınamaz bir gerçek. En önemlisi, içinizden geldiği gibi davranarak, yığılan bulaşık ve ütülere rağmen libidonuzun peşinden giderek, ev işi yapacaksınız diye partnerinizi hayal kırıklığına uğratmadan, sağlıklı bir ilişki ve cinsellik yaşayabilirsiniz.

ERKEKLER EN ÇOK ÇÖPÜ ÇIKARMAYI SEVİYOR!

Geçtiğimiz yıl Ipsos araştırma şirketinin Avrupalı (İspanya, Fransa, İtalya ve İngiltere) erkekler üzerinde yaptığı araştırma, erkeklerin genel olarak ev işlerinden kaçındığını ortaya koydu. Araştırmaya göre Avrupalı erkeklerin yüzde 73'ü ütü yapmaktan hoşlanmıyor veya ütü yapmayı reddediyor. Yüzde 67'si banyo ve tuvaletleri temizlemekten hoşlanmazken, yüzde 61'i çarşafları değiştirmekten veya yıkamaktan, yüzde 59'u yerleri silmekten kaçıyor. Avrupalı erkeklerin en sevdiği işse çöpü dışarı çıkarmak.

Öyle ki erkeklerin yüzde 74'ü çöpü çıkardığını belirtiyor. Kadınlara göreyse erkeklerin yüzde 80'i ütü yapmaktan hoşlanmıyor ya da bunu reddediyor.
Norveç'te, sosyal araştırmalar kurumu Nova'nın yaptığı bir başka araştırma, ev işlerini eşit olarak paylaşan çiftlerin boşanma riskinin, ev işlerini daha çok kadınların yaptığı çiftlerden yüzde 50 fazla olduğunu gösterdi.

ÜNLÜ İSİMLER NE DÜŞÜNÜYOR?

IRMAK ÜNAL / Oyuncu
“BECERİKSİZ BİR ERKEK NASIL ÇEKİCİ OLABİLİR Kİ?”

“Evdeki iş bölümünün kesin çizgilerle ayrılması yerine yaşam şartlarına göre dağılmasından yanayım. Bir erkeğin her işi yapabilmesi, onu benim gözümde çok cazip kılar. Beceriksiz ve yol yordam bilmeyen bir erkek nasıl çekici olabilir ki? Tam tersine, gömleğini ütüleyebilen bir erkek çok daha seksidir. Ev işlerini üstlenen bir erkeğin kendine güveninin tam olduğunu düşünüyorum.”

GÖZDE ÇIĞACI / Oyuncu
“ÜTÜ YAPMAK, PERDE ASMAK ERKEĞE ÇOK YAKIŞIYOR!”


“Erkek ya da kadın, kimin zamanı ve enerjisi varsa ona göre davranmalı. Ev işi yapan erkek bana her daim daha cazibeli ve seksi görünür. Kişinin isteyerek ve içinden gelerek yaptığı her şeyin çok daha güzel olduğuna inanıyorum. Ütü yapmak, perdeleri asmak, evdeki tamir işleriyle uğraşmak erkeğe çok yakışıyor bence. Kadınların evde gördükleri eksikleri erkeklerin de görüp düzeltmeye çalışmaları bence onları çok daha cazibeli kılar.”

Yazı: —SELİN MİLOŞYAN

Etİketler