SEKS ARKADAŞI MI SEVGİLİ Mİ?

Artık "fuck buddy" kavramına hemen hemen kimse yabancı değil...

PEKİ YA ARTIK EVLİ ESKİ SEVGİLİ, YENİ FUCK BUDDY OLURSA

Oldukça sık karşılaşılan bir durum. Pek çok kişi evli eski sevgilisiyle gizli maceralar yaşamaktan hatta düzenli bir seks partnerliğine dönen ilişkilerden kaçınmıyor. Genellikle “ne seninle ne sensiz” tadında, tutkusu bol ama kavgası daha bol ilişkilerin kaçınılmaz sonu bu olabiliyor. Her iki taraf da huzuru başka kollarda bulurken, eski sevgilisiyle en iyi yaptığı şeyin seks olduğunu kabul edip eski partnerini bu sınırlar içinde tutmaya karar verebiliyor. Tabii herkesin harcı değil. Avantajları olduğu kadar, dezavantajları da var. İşte avantajları: Huyunu suyunu bilirsiniz, kontrol edilmesi daha kolaydır ve başınıza bela olmaz. Tabii artık evli ya da yeni ilişkisi olanlardan bahsediyorum. Genellikle çok eşli davranamazlar, bu nedenle daha güvenli. Zaten eşi ya da yeni sevgiliyi idare etmek zordur. Eski sevgiliyle yaşanan hafif ajite edici ama bir o kadar da “evde gibi hissetmek” durumunun hazzı, bir kalbe yeter de artar bile. Dezavantajları: Yeterince soğukkanlı değilseniz, eski sevgilinize hala aşıksanız, sizin hayatınızda bir başkası yoksa aman dikkat! Uzak durun. Bu hal kolayca tuhaf bir sado-mazo duruma gelebilir ve acı çeken siz olursunuz. Özellikle de sahiplenici biriyseniz.

TAM TERSİ, “FUCK BUDDY” SEVGİLİ OLURSA

İşte burada bir durmak lazım. Bazen bu tür ilişkilerin hafifliği, beklentisizliği, arzunun sansürsüz yaşanışı o kadar cazip gelir ki, bir de sohbet de iyiyse bir de bakmışınız ki seks partneriniz sevgiliniz oluvermiş. Ben fazla hayale kapılmayın derim. Çünkü sevgili olunca ister istemez sahiplenme, kıskançlık ve beklentiler kendini gösterecektir. Üstelik yatak sohbetlerinde sırlar, geçmiş fazlaca ortaya döküldüyse toparlamak zor olacaktır. Yeterince soğukkanlı ve yetişkin değilseniz, bence hiç bulaşmayın. Bazıları ve bazı sırlar sadece yatakta kalmalıdır.

İŞTE “FUCK BUDDY” SIRLARI VE SIRDAŞLARI


Yasemin 32 yaşında, bekar, bankacı

Evet bir seks partnerim var. Neredeyse beş yıl olacak. Bizimkisi biraz “on and off” bir durum. Yani ikimizin de sevgilisi varsa görüşmüyoruz, ben de o da bela istemiyoruz. Ama sevgilimiz yoksa görüşüyoruz. Tabii zamanlama tutturmak biraz zor oluyor ama sonunda bir şekilde denk geliyor işte. Yatakta çok iyiyiz ama en ufak bir aşk kırıntısı yok. Bazen düşünüyorum, acaba nasıl olurdu diye.

Gökhan 42 yaşında, evli, yazar

Her zaman sadece seks için görüştüğüm düzenli partnerlerim oldu. Şimdi de var. Bir zamanlar bir-iki ay flört ettiğim biri. O da evli. Aramızdaki seksüel çekim, uyum muhteşem. O kadar açık fikirli bir kız ki, her şeyi yaşıyoruz. Kendimi özgür hissettiriyor. Fakat yatak dışındaki anlarda fazla aklımdan geçmiyor.

Ender 51 yaşında, evli, sporcu koçu

Karım dışında düzenli olarak birlikte olduğum biri var. Eski sevgilim. Dört yıl beraberdik. Zor biridir. Açıkçası ben onu taşıyamadım. Ama hala aşığım, itiraf etmeliyim. Zaten beni sevgilisinden ayrıldığında aradığı dakika evindeydim. Üstelik altı yıl sonra. Haftada bir falan görüşüyoruz. Her çağırdığında riske girip gidiyorum. O olmasa karımı aldatmazdım. Ama ona karşı zayıfım işte. Bunu da çok iyi biliyor ve hiç umursamıyor. Biliyorum ki o yataktan çıktığım dakika, bir dahaki sefere kadar onun aklına bile gelmiyorum. Acı ama gerçek.

Şeyda 26 yaşında, bekar, müşteri temsilcisi

Seks partnerim komşum. Çok yakışıklı bir çocuk ama biraz salak. İki çift laf etmek mümkün değil. Kafayı spora ve bilgisayar oyununa takmış. Fakat çok iyi seviştiğini itiraf etmeliyim. Üstelik çok pratik. Yani canım sevişmek isteyince sadece üst kata çıkıyorum, sonrada hemen evime gelip kendi yatağımda uyuyorum. Daha ne isterim!

Gizem 44 yaşında, evli, akademisyen

Yaşım arttıkça sekse ilgim daha çok arttı. Eşimle harika bir arkadaşlığımız ve partnerliğimiz var ama o 56 yaşında ve seks artık iyi değil. Ben de iki ayrı seks partneriyle sürekli görüşüyorum. Neden iki? Çünkü aşık olup evliliğimi mahvetmek istemem. Böylece ipler benim elimde.

Yazı: Elif Akça

Bu yazının orijinali, ELLE Ağustos 2010 sayısında yayımlanmıştır.