NEDEN SEVGİLİNİZ OLMUYOR?

Göç sohbetidir aşk, ölümcüldür tek başına, çift kişi uzlaşamaz.

SEVGİ(Lİ)SİZ KADINLAR

Sevgilisi olmayan kadınlar... Bazıları bu yola gönüllü koyulmuştur, bazıları istemediği bir yolda debelenir durur. Peki bir kadın nasıl bilerek ve isteyerek böyle olur? Bazen olur. İstediği onu istememiştir farkında mısınız bilmem, yine başa döndükama o, illa ki onu istemektedir. “Beni istemeyeni ben istemem”, “Hayatıma bakarım” tarzı söylemler onlara pek işlemez. Dinletemezsiniz. Dinlemezler. Zaten birilerinin onları isteyip istememesi o kadar da önemli değildir. Önemli olan onların ne istediğidir. Bunların bazıları “istedikleri biriyle” birlikte olmanın ne olduğunu dahi bilmez. Bu fena bir şeydir ama onlar bunu hiç umursamaz. Bu kadınları bekleyen herhangi bir mutlu son yoktur. Onlar zoru seçtiklerini bile bile yine onu seçerler. Mutlu sonlara uzaktan bakarlar, inanmazlar. O mutlu sonları bir türlü yaratamazlar.

Debelenip duranlar, mutlu sonlara inanırlar. Bu yüzden, işi zor olan aslında onlardır. Bir düşünün, orada birileri mutlu sona kavuşmuşlar. Onlar neden orada “mutlu soncu”ların arasında olmazlar?

Mutlu sonlar, yalnızca onlara inananlar için var.

“Ne haber/ kapısında kırılıp kaldığım gençlik aşkı/ ışığını yuttum ilk görüşte dünyayı/ne haber/ dişini elime verip, siyatik tangolarla beni savuran/iki heceler./ İyi geceler/günaydın/ ve artık geber./Adını öğreneceğim/yeni kederler.

Vazgeçtim. Mutlu sonlar yalnızca bazı kadınlar için var.

Yazı: Hacer Yeni


Etİketler