ASİL KANIN GETİRDİKLERİ

Tory Burch söyleşimize, ve onu daha yakından tanımaya devam ediyoruz…

ELLE: Çift T logosuyla başlamak istiyorum. Bu gerçekten çılgınlık! Çünkü Avrupa'dan Asya'ya pek çok fazla kadının aksesuvarlarında bu logoyla karşılaşmak mümkün. Üstelik bu, çok basit bir tasarım...
TORY BURCH:
Aslında eskiden büyük bir logo fanı değildim ama şimdi öyleyim (gülüyor). Çok basit olmasını istedim bu yüzden. Logodan çok bir tasarım ögesi olmasını istedim daha doğrusu. İçinde Fas ilhamı ve onun gibi birçok spritüel yaklaşımın çizgisi var. Bu kadar çok ve farklı insanda bu logonun olması gerçekten çok duygusal ve aynı zamanda da ilham verici.

ELLE: Kesinlikle! Çünkü bütün kadınları bir şekilde bir araya getiriyor.
T.B.:
Biliyorsunuz, aslında Asya'da bu sembol iyi şans ve sonsuzluk anlamına geliyor. Böyle düşününce durum gerçekten çok ilginç.

ELLE: Çok gezdiğinizi biliyorum. Son seyahatleriniz, ilkbahar-yaz koleksiyonunu nasıl etkiledi?
T.B.:
Fransız Riviera'sından ilham aldım. Romy Schneider'in çabasız stili ve 1960'lar, markanın stili olan “preppy” görünümle birleşiyor. Botanik baskılı bluzlar, kapri pantolonlar, A kesim etekler, pastel yeşiller, tunik elbiseler ve hırkalardaki eskimiş mozaik görünümlü baskılar, kroşe... Son derece temiz, kendinden emin duruşlar hakim her zaman olduğu gibi. Ve yine sanatsal bir yaklaşım var.

Sıla GÜVEN
Fotoğraflar: Noa GRIFFEL