Bırdy ile Saçlarınıza kuşlar konuyor

Bırdy ile Saçlarınıza kuşlar konuyor


ELLE: Ne zamandan beri saç aksesuarları tasarlıyorsunuz?
FATOŞ: Yaklaşık altı aydır tasarım yapıyoruz. Meriç bir sabah uyandığında, rüyasında içi kuş tüyüyle dolu bir el arabası gördüğünü söyledi. O günün akşamı itibarıyla tüylerle haşır neşir olduk. Tasarımlarımızı yaptıkça mağazalarda satmaya başladık. Saç aksesuarlarımız beğenildikçe biz de işi daha da büyütmeye karar verdik.

ELLE:
Nasıl tanıştınız?
MERİÇ: Üniversitenin ilk yılında tanıştık. Sanki birbirimizi hep tanıyorduk. Hemen kaynaştığımızı hatırlıyorum. Tam dört yıldır birbirimizi tanıyoruz ve her ikimizin de hayali olan aynı evi paylaşmayı da bu ay gerçekleştirdik.
FATOŞ: Ben daha iyi hatırlıyorum galiba. Meriç sınıfın kapısında bana çarpmıştı. O şekilde tanıştık ve arkadaşlığımız bugüne kadar geldi. Gerçekten birbirimizi yaşamsal olarak tamamlıyoruz. Tasarım yaparken de uyum içerisinde çalışıyoruz.

ELLE:
Markanızı nasıl yarattınız?
MERİÇ: Bu sene Mayıs ayı içinde aniden gelişmiş olmasına rağmen, ikimizin de kuş tüyüne geçmişten gelen özel bir ilgisi vardı. Fatoş'un sokakta gördüğü kuşların elimize konması da bir işaret gibiydi. Devamında mola vermeden üretmeye başladık. İlk başta neler yapabildiğimizi görme coşkusuyla hayatımızda yeni bir kapı açtık. İnsanlara neler yapabildiğimizi gösterme ve beğenilme heyecanıyla devam ettik. Markamızın adı da bir şey kontrolümüz dışında gelişti çünkü. Biz yeni malzemelerle oynamaya başladık, ortaya çıkan şeylerse tasarım objeleri oldular. Önemli olan, o deneme zamanıydı sanırım.