'Çok Güzel'den Fazlası!

Zeki, cesur ve sıcakkanlı milli gelinimiz Martha Graeff Şavkan ile söyleştik.


ELLE: Çocuk sahibi olmakla ilgili planlarınız var mı?
M.G.Ş: Çocukları çok seviyorum ve mümkün olduğu kadar çok çocuğum olsun istiyorum. Bence çocuk sahibi olmak harika bir şey; bunu her zaman arzuladım. Sanırım evlenmek, bir bakıma aile kurmaya hazırlık anlamına da geliyor, bunu çocuklar takip ediyor; işin doğası bu. Yani planlarda çocuk var ama bu kendiliğinden gelecek.

ELLE:
“İconcan” sizin için ne ifade ediyor?
M.G.Ş: Ben bu sözcüğü anladığımdan bile emin değilim. Sürekli duyuyorum ve sanırım bir ikon gibi bir şey… Giydiklerine bakılan birisi.. Bence insanları etiketlemeye gerek yok; giyinmek bir zevk olmalı ama bu konuya herkesin yaklaşımı aynı olamaz. Bazıları için bu sadece bir zaman ve sabır işi, bazıları içinse doğal ve keyifli bir şey.  Ben kendim için giyinmeyi seviyorum. Elbette ki giydiklerinin başkaları tarafından da beğenilmesi çok hoş. Ama alt tarafı bunlar sadece kıyafet ve herkesin farklı fikri olabilir. Giydiklerimi ben beğendiğim sürece sorun yok demektir.  

ELLE:
En çok neleri özlüyorsunuz?
M.G.Ş:  Tabii ki en çok ailemi özlüyorum. Ama onlar da beni sık sık ziyarete geliyorlar; ben de ne zaman daha fazla özleme dayanamayacağımı hissetsem yanlarına gidiyorum. Başlangıçta ailem benim burada olmamdan dolayı endişeliydi, şimdi her fırsatta buraya gelmeyi seviyorlar; özellikle de burada yaz, orada kış iken. Yemekleri özlüyorum. Bu sorunu da annemin ziyaretleri ile çözüyoruz. Annem sevdiğim yemekleri bana taşıyor.