Gamze'nin Gizemli Çizgisi

Gamze'nin Gizemli Çizgisi

ELLE: Dünya modasında öne çıkan tasarımcılar, ‘trendsetter’lar kimler sizce? Stil ikonu olduğunu düşündüğünüz kimler var?
G.S: Her koleksiyonda farklı bir ruh hali sergileyen Christopher Kane’i çok başarılı buluyorum, her koleksiyonda kendini baştan yaratıyor. Preen‘in koleksiyonlarını cesur ve öncü buluyorum. Stil ikonu olarak popüler kişilerden çok sokakta gördüğüm insanların daha stil sahibi olduğunu düşünüyorum.

ELLE: Bu şovu hazırlarken bir tema belirlediniz mi?
G. S: Her koleksiyonu hazırlarken bir tema ile çıkıyorum. Bu temalar ise koleksiyonumu toparlamada ve mesaj vermemde bana yardımcı oluyor. Temasız koleksiyonları birbirinden kopuk ve uzak buluyorum.

ELLE: Koleksiyonunuzdaki ağırlıklı renkler ve detaylar nelerdir? Siz hangi kumaşları kullandınız? Seçiminizin özel bir sebebi var mı?
G.S: Bu sezon Saydam Tekstil’in sponsorluğuyla 2011 yaz koleksiyonunda kumaşları seçtik lycra saten, keten, ipek, şifon ve organze kumaşları sıklıkla kullandık. Organzeyi koleksiyonda birleştirici ve tamamlayıcı kumaş seçtik. Renklerde ise kırık beyaz, uçuk pudra, gold, sitroon, narçiçeği kullandık. Koleksiyonda şov amaçlı iki parça siyah kullanıldı.

ELLE: Koleksiyon oluştururken nelerden ilham alıyorsunuz? Moda dünyasında sıradanlıktan uzaklaşmak nelere bağlı?
G.S: Hayattan ve sokaktan ilham alıyorum, ilham almak için kendimi asla sınırlamıyorum. Sıradanlıktan uzaklaşmak için temalarım yol gösterici oluyor.