haber

TERCİHİ ARZU KAPROL OLDU

14.sü düzenlenen İstanbul Bianeli'inin küratörü Carolyn Christov-Bakargiev, etkinliğin ilk beş günü için Arzu Kaprol tasarımlarını tercih etti. ‘Tuzlu Su' adıyla bu yıl, diğer yıllardan farklı olarak şehri keşfetmeyi amaçlayan bienal, tam da bu amaçla yalnızca müzelerde değil tekneler, okullar, dükkanlar, eski bankalar ve otoparklarda da gezilebilecek.

Kasım'a kadar sürecek etkinliği yöneten Carolyn Christov-Bakargiev'le Arzu Kaprol'ün nasıl bir araya geldiğini merak ettik ve aklımıza takılan sorulara, Kaprol'den kısa cevaplar istedik.

ELLE: Carolin Christov-Bakargiev, Bienal'in ilk 5 gününde sizin tasarımlarınızı tercih ediyor olacak. Bu birliktelik nasıl gelişti?
ARZU KAPROL: Kendisinin ilgisi sonrası, İKSV aracılığıyla bir araya geldik.

ELLE: Bakargiev, ilk gün beyaz bir elbise ve kaftan tercih etti. Diğer günlerde neler göreceğiz, birkaç ip ucu alabilir miyiz?
ARZU KAPROL: Beyaz, mercan, mor, siyah, haki ve hardal tonlarını, desenli ipek ve özel dokunmuş modern danetellerle kombinliyor olacak.

ELLE: Seçim yaparken nelere dikkat ettiniz?
ARZU KAPROL: Carolyn'in sanatla olan ilişkisini ve kıyafetlerini, aynı gözle birer obje olarak değerlendirmesinden yola çıktık. Böylece moda ve sanat ilişkisinin birbiriyle ne kadar interaktif olduğunu bir kere daha hissetmiş olduk.

ELLE: Son olarak, ‘Tuzlu Su' sizin için ne ifade ediyor?

ARZU KAPROL: Benim için ‘Tuzlu Su' İstanbul ve yaşamın kısa bir özeti gibi.