NEJ SONBAHAR KIŞ 2014

Yada taşınızı avucunuza alın ve arkanıza yaslanın. Müzik size eşlik edecek…

‘Zamanı geldiğinde arşivimizden çıkardığımız duygularımız var...'

Yeni koleksiyona gelecek olursak, nelerden etkilendin?
Tasarımcılar olarak bir endüstriye hizmet ediyor olsak da ifade etmek istediğimiz şeyler, zamanı geldiğinde arşivimizden çıkardığımız duygularımız var. Sağlık sorunları yaşadığım son bir yılda kendime döndüm ve her zaman ilgi duyduğum şamanizme daha yakın hissetmeye başladım. İşte bu koleksiyon da şamanizmden aldığım ilhamla doğdu.


Yeni koleksiyondan detaylar

Şamanizm koleksiyona nasıl yansıdı?
Şamanizm doğaya saygısıyla bilinir ve onlar için özel olan bir de taşları vardır: Yada taşı. Şamanların avuçlarında taşıdığı ve yağmur yağdırdığına inanılan bu taş koleksiyonumuza da adını verdi. Evreni yer altı, yeryüzü ve gökyüzü olarak üçe bölen şamanizm gibi biz de koleksiyonumuzu üçe böldük. Her şaman da üzerinde 30 parçadan oluşan bir kıyafetle geziyor. Evet yanlış anlamadınız, tek bir kombin 30 parçadan oluşuyor. Benim koleksiyonum da yine 30 parçadan oluşacak ve tek tek bu parçaların bütünü 30'a ulaşıp, bir şamanın kıyafetini oluşturacak.

Giderek daha çok meraklanıyoruz, son birkaç bilgi daha alsak?
Koleksiyonda kaftanlar başrolü üstlenecek. Çünkü Şamanların kıyafeti oluşturulurken önce kaftanı yapılıyor ve daha sonra diğer parçalara geçiliyor. Ayrıca şapkaları da çok önem taşıyor. Biz buna son derece enteresan bir alternatif geliştirdik. Ama onu söylemeyelim, defilemizde görün...

Unutmadan: Defilede koltuğunuza bırakılacak Yada taşınızı almayı unutmayın ;)