Pikselleri Anlamlandıran Adam

Pikselleri Anlamlandıran Adam

ELLE: Koleksiyon oluştururken nelerden ilham alıyorsunuz? Moda dünyasında sıradanlıktan uzaklaşmak nelere bağlı?
N.E.: İlham aldığım konular genelde kişisel oluyor. Kendi yaşadıklarım, deneyimlerim. Tüm dünyayı etkisi altına alan konular ve olaylar, modayı ve sanatçıları da ortak bir şekilde etkiliyor. Sıradanlıktan uzaklaşmak, ancak bunların kişisel yorumlarıyla olabilir.

ELLE: Yeni sezonda büyük değişimler var mı? Hala trend olan neler var? Geçmiş sezonlardan neler giyebiliriz?
N.E.: Bir önceki hazırladığım koleksiyona göre, benim koleksiyonumda çok büyük değişiklikler var. Önceki koleksiyon, dedem için yaptığım AYNA koleksiyonu, daha kişisel bir koleksiyondu. Piksel’se daha global bir konuyu işliyor. Tavır olarak da çok temiz bir koleksiyon oldu. Bir önceki koleksiyon daha eskimiş ve daha yıpranmış bir görüntüye sahipti.

ELLE: Erkeklerin bu seneki favori aksesuarları ne olacak?
N.E.: Benim için 2011 yazının en önemli aksesuarları göğüs mendilleri, çok renkli çoraplar ve bunlarla kombinlenebilen terlikler olacak.

ELLE: Her daim ‘hip/trendy’ olmak isteyenler için öneriler?
N.E.: Sokağın sesini iyi dinlesinler.

ELLE: Şık olmak için kısa ve pratik kurallar?
N.E.: Benim için şık olmanın en pratik yolu giydiğiniz ayakkabıya, taşıdığınız çantaya ve aksesuarlarınıza çok dikkat etmek. Bunlar arasında bir uyum ve düzen yakalarsanız en basit kombinleri bile çok rahat yukarıya taşıyabilirsiniz.

ELLE: Erkekler giyimleri konusunda hangi hataları yapıyorlar?
N.E.: Benim için erkeklerin yaptığı en büyük hata renkten kaçınmaları. Çok küçük detaylarda bile kullanılan renkli parçalar tüm algıyı değiştirebilir. Renkli bir çorap, gözlük, ya da gömlek düğmesi…