Walkıng Sculptures / Yürüyen Heykeller

Canok kardeşler İFW'te tasarım ve görsel sanatları bir araya getiriyor.


ELLE: Koleksiyonunuzdaki ağırlıklı renkler ve detaylar nelerdir? Bu senenin renkleri ve kumaşları ne olacak?
R.B.C.: Ağırlıklı renkler, markamızın kimliğini oluşturan pudra tonlarından oluşuyor. Pudra pembesi, bejler, beyazlar ve pastel toprak tonları. Kumaşlarsa özel strüktürlü, Hindistan'dan gelen keten ve saf ipeklerden oluşuyor.

ELLE: Siz hangi kumaşları kullandınız? Seçiminizin özel bir sebebi var mı?
R.B.C.: Özellikle en ağırlıklı kullandığımız kumaşlar keten, saf ipek, ipek-şifon karışımlı.  Hepsi özel boyamadan geçmiş, özel ve strüktür efektli özelliklere sahip. Çünkü biz, koleksiyonumuzu etkili kılan çizgimizin kalitesini her zaman özenle seçtiğimiz, gerektiği zaman yurt dışından tedarik ettiğimiz kumaşlarımıza ve işçiliğimize borçluyuz. Bunu her zaman markamızın prensibi olarak benimsedik. Markanızın kaliteli, güvenilir kimliğini sadece tarzımızla değil, onları var eden malzemelerimizle ve işçiliğimizle desteklemekteyiz.

ELLE: Koleksiyon oluştururken nelerden ilham alıyorsunuz? Moda dünyasında sıradanlıktan uzaklaşmak nelere bağlı?
R.B.C.: Yaşadığımız her ortamda kendimize ait donelerle karşılaşıyoruz. Daha doğrusu bizi sanat dünyamızda enterese eden detaylara karşı her zaman algılarımız açık oluyor. Böyle olunca da ister istemez aradığınız veya düşündüğünüz her şeye bir takım detaylar ekleniyor. Sanatçı bir aileden gelmiş olmamız da zaten bu tür ortamlarda yer almamızı kaçınılmaz kılıyor.