ÖZGÜVENİ YÜKSEK: TRANSPARAN DURUŞ

Tüm şeffaflığıyla cesur ve özgür bir tavır!

Yaratıcılığın, zevkten daha önemli olduğunu, kadınların cesaretli ve özgür olması gerektiğini savunan bir trend var karşımızda; transparan siluetler! Gayet net bir şekilde özgüvenli ve iddialı bir duruş sunan bu trend, adeta kadınlığı kutluyor.

Biraz aykırılık barındırmayı seven transparan tavırlarda oyun alanınız sınırsız… Bu da stil hilelerinin oldukça fazla olduğu anlamına geliyor. Özgüveni yüksek bir tavır takınan transparan parçalarla istediğiniz çarpıcı etkiyi yakalamak mümkün.

Sosyal medyanın en popüler trendleri arasına girmeyi başaran transparan duruşun kökleri, tabii ki podyumlara dayanıyor. Bu sene için birçok tasarımcı koleksiyonlarında, tüm özgürlüğüyle şeffaf moda ile oynuyor. Valentino, Balmain, Emporio Armani, Giambattista Valli podyumlarında transparan görünümler dikkat çekiyor. Şifonlar, tüller, danteller, organzeler bütün transparanlığıyla trend radarına girdi bile... En güzel yanı ise bu cesur, eğlenceli ve özgür trend, sonsuz yoruma açık; görünümlerle istediğiniz gibi oynamak serbest!


60'larda Yves Saint Laurent, Courreges ve Paco Rabanne, transparan modayı benimseyerek; kadın vücudunu kıyafetlerinin mükemmel bir tamamlayıcısı olarak kutladı.

Podyumlardan gardıroplarımıza giren tüm trendler arasında, belki de en zor ve cesur olanı transparan görünümlerdi. Bu senenin podyumları bize, tüm şeffaflığıyla transparan detayları sundu; elbiseler, pantolonlar, etekler, üstler en favori parçalar arasına girdi.Transparan görünümleri ile hafızamıza kazınan ikonik isimler arasında Rihanna, Bella Hadid, Kendall Jenner yer alıyor. Rihanna’nın eldivenleri ile takım iddialı transparan görünümü, Bella Hadid’in korse detaylı işlemeli gösterişli ama narin elbisesi, Kendall Jenner’in dekolte detaylı siyah cesur görünümü kırmızı halının ikonik görünümlerinden…


İşte sevdiğimiz transparan parçaları en iyi şekilde giymenin ve bu şeffaf trendi doğru şekilde yakalamanın stil sırları…

1
Gerçekten harika iç çamaşırlarına yatırım yapın. Güzel bir kesimi olan ama aynı zamanda her şeyi toplayan minimal parçalar en iyisidir. Bodysuitler, çok fazla teni çıplak bırakmak istemeyen ve aynı zamanda tonlama etkisi arayanlar için harikadır.

2
Kıyafet kurallarını düşünün. Yarı çıplak bir elbiseyle, transparan bir etekle ya da pantolonla ortaya çıkmak uygun mu? Durumunuzu seçin ve parçanızı seçin – her parçanın bir zamanı ve yeri vardır.

3
Cilt tonunuza uyan bir ten rengi astar seçin. Hiçbir şey göstermeden transparan bir elbise yanılsaması yaratmak istiyorsanız, elbisenize ten rengi bir astar dikin ya da giyin. Ancak fark edilemeyen bir görünüm için ten renginizle aynı tonda olduğundan emin olun.

4
Aydınlatmayı düşünün. Evde aynanın önünde dururken, sergilenen ve gösterilmeyen şeylerden memnun olabilirsiniz - ancak farklı ışıklar altında (özellikle bir kamera flaşı), kendinizden daha fazlasını herkesle paylaştığınızı fark edebilirsiniz. başlangıçta pazarlık. Kıyafetinizi birkaç farklı aydınlatma durumunda test edin.

5
Özgüvenle giyin. Kendinizi iyi hissediyorsanız, iyi görünürsünüz!Özgüveni yüksek 30 cesur ve özgür transparan parçayı fotogalerimizde inceleyin.