BİLEK KORSELERİ

“O da ne?” dediğinizi duyar gibiyiz!

Yaz aylarını resmen geride bıraktık.

İncili, zincirli, boncuklu halhallara da önümüzdeki yaza dek elveda dedik… Ama merak etmeyin! Moda Sonbahar sezonunda da ayak bileklerinizi boş bırakmıyor.

Moda haftaları ayı başlarken gözümüzden kaçmayan ilginç bir trend var: bilek korseleri! Ayakkabılarda bile fark yaratabileceğiniz bu aksesuarlar ister bileklerde ister pantolon üzerinde kullanılabiliyor. Özellikle ipli ayakkabılar ile deneyebileceğiniz bu trend, ayakkabı giymeye güncelleme getiriyor. 

Son dönemlerin en çok beğenilen ayakkabı ve çantalarını tasarlayan Bottega Veneta, herkesten önce bu trendi deneyerek sokak stili ‘influencerlarına’ öncülük etti. Geçtiğimiz sene marka bünyesinde dahil olan Kreatif Direktör Daniel Lee: kapitone, file ve kare burun ayakkabıları ile dikkat çekmeyi başardı. Artık tüm bloggerların ve ünlülerin stilini süsleyen bu ‘it-shoe’ trendi arasında bilek korseleri de eklendi. 

Bottega Veneta Resort 2020 Lookbook (Bottega Veneta)Stilist Marie Chaix’in Resort 2020 koleksiyonunda gösterdiği farklı ayakkabı kombinleri halhal özleminizi en tarz şekilde gideriyor. İpli ayakkabıları adeta bir korse gibi pantolon paçalarına bağlayan Chaix, Bottega Veneta tasarımlarına enteresan bir yorum kattı. Bol paça pantolon trendinde kullanabileceğiniz bu stili denemek için fotogaleride sizin için seçtiğimiz ‘bilek korseli’ ayakkabıları inceleyebilirsiniz…
.