ÇAĞATAY ULUSOY ETKİSİ

Yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy'la, oyunculuğu, hedefleri ve aşk üzerine...

Oyuncu olmasaydınız sizce hangi mesleği seçerdiniz?
Yine bu sektörle alakalı bir meslek seçerdim. Belki kamera arkasında yer alabilirdim.

İyimser bir insan mısınız? Kötü, üzücü bir şey olduğunda nasıl davranırsınız?
Kötümser biriyim sanırım. Olaylara negatif yönden yaklaşırım. İster istemez en kötüsünü düşünüp ona göre önlemimi alırım. Kötü bir olayla baş ederken duruma bu şekilde yaklaşarak kendimi daha güçlü hissediyorum. Bu beni daha fazla motive ediyor galiba, bunu anladım. Üzücü durumlarda sakin ve soğukkanlı olabiliyorum. Üzülüp dert yanmaktansa olayın üzerine gidip durumu çözmek için uğraşırım.

Hayatınızı planlar mısınız? Bir yıl, beş yıl, 10 yıl sonra şunları şunları yapmış olurum diyor musunuz?
Bu sektöre gireli dört yıl oldu. Bu soruyu bana dört yıl önce sorup “Kendini ileride neler yaparken görüyorsun?” deseydiniz, şu an yaptıklarım aklımın ucundan geçmezdi. O yüzden beş ya da on yıl sonra ne olacağını kestiremiyorum. Sadece şu kadarını söyleyeyim: İllaki bazı planlarım var. Kariyer planımın olması, bence sürdürülebilirlik açısından çok önemli.

Özel hayatınızın bu kadar merak edilmesi sizi şaşırtıyor mu, yoksa buna alıştınız mı?
Bu şaşırtıcı değil. Göz önünde olduğum için insanlar hakkımda her şeyi merak ediyor, daha fazlasını bilmek istiyorlar. Bu tüm dünyada böyle. Gerçi bizde bu merak biraz fazla sanırım. Ama insan bir süre sonra ister istemez alışıyor.

Bir kadında size en çekici gelen özellikler neler? Hiç hoşlanmadığınız şeyler var mı?
Tuzak sorulara geldik sanırım (gülüyor). Öncelikle,herhangi bir kadından bahsederken “hoşlanmıyorum” kelimesini kullanmayı sevmem... Ben sadece kadın-erkek ilişkisinde değil, tüm arkadaşlık ilişkilerimde samimiyete önem veririm. Bana samimi ve içten yaklaşan birisiyle arkadaşlık edebilirim.

Sevdiğiniz insanı kıskanır mısınız?
Aslında bu sorunun cevabı içinde gizli. Sevdiklerini kıskanmamak ne demek bilmiyorum! Tabii ki sevdiğim insanları kıskandığım zamanlar oluyor...

Sizin gibi göz önünde olan bir insanın ilişkisini dış etkenlerden, “basının ilgisi”nden koruması zor mu?
Basının işi bu: Biz bir şeyleri koruyup saklamaya çalışırken bunları ortaya çıkarmak. Ancak bunun karşılıklı saygı ve ahlak çerçevesinde olması gerekir. Ünlü olsak da biz de sosyal varlıklarız ve bir yerlere gidip arkadaşlarımızla, ailemizle görüşmek istiyoruz. Bunu da mümkün olduğunca gözlerden uzak yapmaya çalışıyoruz.