KYLIE JENNER'DAN CÖMERT BAĞIŞ

22 yaşındaki milyarder, feminist kuruluşa altı basamaklı cömert bir bağışta bulundu.


Doğum günü koleksiyonunun para temalı olduğu için eleştiri yağmuruna tutulan Kylie, onu eleştirenleri bir kere daha haksız çıkarttı. Jenner, feminist bir kuruluşa 1 milyon dolarlık bağış yaparak, kadınların güçlendirilmesine bankadaki paradan daha fazla değer verdiğini kanıtladı. Ellen DeGeneres Show'un 17. sezonunun lansmanını kutlamak için programa annesi Kris Jenner ile konuk olan Kylie, geçtiğimiz sene Stormi'yi dünyaya getirdiğinden beri ilk kez bir programda röportaj verdi. Röportaj sırasında Kylie, kadınları güçlendirme misyonuyla kurulmuş Nest of Love adlı kuruluşa 750.000$'lık bir bağışta bulundu. Programda, her doğum günü koleksiyonunda mutlaka 'bağış yaptığını' da ekledi.Kuruluşun web sitesinde Nest of Love'ın, 'her kültür ve ırktan kadını lider yapmaya kararlı. Mentorluk, Liderlik, Refah ve Spiritüel Rehberlik Programlarımızla ilerleme ve eşitlik arayan bireyleri birleştiriyoruz' yazıyor.

Kylie ve Kris, Nest of Love'ın çalışmalarını, kurucusu Samantha Gil ve iki ana üye Briana Grumet ve Daniela Villa'dan dinlediler. Sonuç olarak, anne kız ikilisi bu kuruluşa yardım etmek istediklerine karar verdiler. Program sırasında Kylie kuruluşa 150.000$, Samantha'ya 100.000$ ve  kuruluşun her bir üyesine doğum günü koleksiyonunun yanında 50'şer bin dolar hediye etti.Kuruluşun çalışmalarından çok etkilenen Kylie, "Harikasınız" dedi. Kris de, "Hepinize hayranız. Ben kesinlikle hayranınızım" şeklinde ekledi.

Ellen, Forbes'un en genç milyarder ünvanını verdiği Kylie'ye, ailesinin bu statüyle dalga geçip geçmediğini sorduğunda Kylie, "Sadece grupça mesajlaşırken. Mesela bir tatil planlıyorsak herkes Kylie? Sen ödüyosun?? yazıyorlar. Bunun gibi şeyler işte. Ama benimle kesinlikle gurur duyduklarını biliyorum" dedi.

YAZI: Deniz Akkaya

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.