>BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
12.3.2017

Sizi nasıl mı etkileyecek?


12 Mart akşamı saat 17:54'de Başak burcunda bir dolunay meydana geliyor. B dolunay sağlığımızla, kendimize gösterdiğimiz özenle, arınma ve temizlikle ilgili konuları gündeme getirirken, bu konularla ilgili farkındalığımızı artırabilir. Bedensel arınmaya olduğu kadar ruhsal arınmaya da ne denli ihtiyaç duyduğumuzu hissedebiliriz. Gözümüzden kaçan detaylar, bu farkındalıkla birlikte gözümüze çarpabilir. Sorunlara, dertlere, rahatsızlık veya hastalıklara çare bulmaya çalışacağımız bir hafta içinde olabiliriz, önümüzdeki bir hafta boyunca. Bu dönemde kendimizi olduğu kadar başkalarını da düşünebilir, onların da dertlerine derman olmayı isteyebiliriz. Bu noktada dikkat etmemiz gereken ise odaklanmak ve asıl meseleyi kaçırmamak olabilir. Başak burcunun temaları olan mükemmeliyetçi ve eleştirel yaklaşımı daha yoğun yaşarken, bu yaklaşımın bizi asıl yapmamız gerekenlerden ve aksiyona geçip ilerlemekten alıkoymamasına özen göstermemiz gerekiyor. Başka deyişle düşünmekle, kaygılanıp, kuruntulanmakla yetinmeyip, yapmış olduğumuz titiz ve kılıkırk yaran tespitler üzerinden ilerlemeyi bilmeliyiz. Böylece eksik ve gedikleri, rahatsızlık ve problemleri her yönden iyileştirebilir ve düzeltebiliriz.

Koç
Dalgınlık, ihmal veya unutkanlık sonucu göz ardı etmiş olabileceğiniz detaylar gündeme gelebilir. Sağlığınızı ihmal etmemeli, gerekli olduğunu hissettiğiniz anda bir uzmana danışmayı düşünmelisiniz, sezgilerinize ve sağduyunuza güvenebilirsiniz.

Boğa
Aşk hayatınızla ilgili daha özverili, fedakâr, anlayışlı davranmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Sevdiğinizin, aşkınızın ihtiyaç ve beklentilerini daha çok fark edebilir ve önemseyebilirsiniz. Bu durum sizi önemli kararlara itebilir.

İkizler
Ev ve aile hayatınızla ilgili önemli bir olay veya gelişme geçmişteki bir konuyu daha iyi anlamanızı sağlayabilir. Yanlış anlamalara dikkat etmeli, ailenizle ilgili önyargılardan kaçınmalısınız.

Yengeç
Yakın çevreniz, komşularınız, iş arkadaşlarınız veya kardeşlerinizle ilgili bir konu gündeme gelebilir. Yaşanan bir olay üzerine bir karar vermeniz gerekebilir. İletişimde hassas bir dönem olduğunu unutmamalısınız.

Pınar Atmaca

TAKİP ET