AKNE KARŞITI 10 MASKE

Kontrolü ele alma zamanı!

Ergenlik yıllarında birçoğumuzun hayatına giren akne, hala peşimizi bırakmadı! Ergenlik bitince kurtulacağımızı zannettiğimiz sivilce problemi, son dönemde maskelerin de artırdığı ‘maskne’ problemi ile en büyük cilt şikayetimiz haline geldi. Ne yaparsanız yapın cildiniz bir türlü lüks kremler veya yoğun içerikli serumlar ile anlaşamıyorsa, hedef odaklı bir cilt bakım rutinine dönebilirsiniz. Tamamen vazgeçmek için çok erken! Özellikle akne karşıtı maskeleri denemediyseniz…

Daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için en hızlı yöntemlerden birini sunan yüz maskeleri, kil, kömür ve glikolik asit gibi içerikleri ile akne problemine karşı geliyor. Dakikalar içerisinde cildinizi arındıran maskeler, aynı zamanda gözeneklerinizi derinlemesine temizleyerek, fazla sebumu, kiri ve makyaj kalıntılarını arındırıyor. 

Haftalık cilt bakım rutininize dahil olması gereken maskeler, akne şikayetinizi hafifletebilir. Özellikle çevre kirliliğinin yüksek olduğu bölgelerde yaşıyorsanız, cildinizi çevre ve mevsim etkilerinden korumanız gerekiyor. Gözenekleri tıkayan kir parçacıklarının yanı sıra artan yağ oranı cildinizi akneye daha eğimli hale getiriyor olabilir. Bu nedenle, rutininize eklediğiniz hedef odaklı maskeler ile şikayetlerinizi geri çevirebilirsiniz. Sadece sivilce problemini değil aynı zamanda kuruluk, nem kaybı, ince çizgiler ve cilt tonu eşitsizliği gibi şikayetlerinizi iyileştiren maskeler ile hayatınızdan birkaç problemi birden çıkarabilirsiniz!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz akne karşıtı maskeleri inceleyebilirsiniz…

Etİketler