Amy'nin makyajı

Amy'nin makyajı

Geçtiğimiz hafta 27 yaşında ölen şarkıcı Amy Winehouse, sıra dışı sesi ve tarzıyla olduğu kadar makyajı ve saçıyla da hayranlarının ilgi odağı oldu hep. Makyajındaki en dikkat çekici detay, göz kapaklarına boydan boya çektiği kalın eye-liner'dı. Zaman zaman kırmızı bir rujla belirginleştirdiği dudak rengi de Amy'nin ruh haline göre her zaman değişkenlik gösteriyordu. 
Tarzınızı Amy'nın tarzına yakın buluyorsanız, onun gözlerine dikkat çekmek için yaptığı vurgunun farkına varmış olmalısınız. Çünkü onun gözleri ürkek değil, cesur bir kadının gözleriydi ve makyajı da gündelik yaşama asla uygun değildi.
İşte, 50'lerin belirgin göz makyajını andıran Amy Winehouse tarzı makyajın ipuçları...

İlk adım, fondöten ya da sadece kapatıcı ve likit pudrayla cildinizi pürüzsüzleştirmek olmalı. Amy'nin ne çok koyu, ne de çok açık olmayan normal bir cilt tonu vardı. Siz de kendi cildinize en yakın tonlarını seçerek yüzünüzdeki minik kusurları kapatabilirsiniz.

Amy, düzgün, kemerli ve güçlü görünüme sahip kaşlarını aynı tonlarda bir kaş kalemiyle daha belirgin bir hale getiriyordu. 

Amy Winehouse makyajı bile eye-liner ve maskara olmadan tamamlanmış sayılmaz. Bu yüzden seçiminizi koyu renkli likit bir eye-liner ya da yumuşak uçlu bir göz kaleminden yana yapabilirsiniz. Hangi metodu uygularsanız uygulayın, gözdeki renginiz siyah olmalı.


Etİketler