GÖZENEK GÖRÜNÜMÜNE ELVEDA!

Gözenek sıkılaştırıcı cilt bakım ürünleri…

Cildinizde en çok şikayet ettiğiniz problemlerin başında gözenekleriniz geliyorsa bilmeniz gereken bazı şeyler var. Genişleyen gözenek oluşumuna sebep olan birçok neden var, bunların başında ise genetik yapınız geliyor. Bunun yanı sıra fazla yağ, cilt döküntüsü ve yaşlanma da gözenek görünümünü etkileyen faktörler arasında. Maalesef genetiğimizi değiştirememiz mümkün değil… Ancak diğer nedenlerin çözümü için bir şeyler yapabiliriz! Gözeneklerinizin boyutu ile çok fazla oynama yapılmasa da bazı takviyeler, gözünüzü rahatsız eden cilt dokunuzu düzeltmenizi sağlayabilir. 

Gözenek görünümünü azaltmanın ilk yollarından biri cildinizi derinlemesine temizlemek ve ölü hücrelerden arındırmak. Gözenek temizliği için geliştirilen salisilik asitli cilt bakım ürünleri, ölü hücreleri, bakterileri ve fazla sebumu arındırarak yüzünüzün daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Hassas bir cilt yapısına sahipseniz salisilik asit yerine glikolik, laktik veya sitrik asitli ürünlere yönelebilirsiniz. 

Hafif dokuları ve güçlü formülleri ile dikkat çeken gözenek sıkılaştırıcı ürünler, krem, serum, tonik veya jel formunda bulunuyor. Farklı cilt yapılarına göre geliştirilen bu ürünler ile kendinize göre bir gözenek formülü keşfedebilirsiniz. Gözenek küçültmenin yanı sıra ince çizgi, kırışıklık ve cilt kuruluğu gibi sorunları da gideren bu ürünler, hızlı ve etkili bir şekilde daha kusursuz bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. Sadece görüntü için değil ancak aynı zamanda cilt sağlığınız için de bu bakım ürünlerine başvurmanızı tavsiye ediyoruz. 

Gözenek görünümüne elveda demek istiyorsanız fotogaleride sizin için seçtiğimiz 15 gözenek sıkılaştırıcı cilt bakım ürününü inceleyebilirsiniz…