GÜNEŞ SONRASI CİLDİNİZİ RAHATLATACAK 10 BAKIM ÜRÜNÜ

Güneş sonrası bakımınız en az öncesi kadar önemli!

Yaz ayları için adım adım bir cilt kılavuzu olsaydı ilk sırada güneş korumaları yer alırdı! Ozon tabakasının incelmesi konusuna derinlemesine girmeyeceğiz ancak güneş ışınlarının her geçen gün daha da zararlı olduğu gerçeği ile karşı karşıyayız. Evet… Güneşte kalarak D-Vitaminini almamız gerekiyor ancak uzun süre güneş ışınlarına maruz kalırsak erken yaşlanma, kırışıklık ve cilt lekeleri gibi birçok problem yaşayabiliyoruz. SPF özellikli bakım ürünleri, yaşa, cilt tipine ve ten rengine bakmaksızın herkesin kullanması gerken ürünlerin başında geliyor. Yüzünüzü ve vücudunuzu zararlı UVA, UVB ve kızılötesi ışınlarından korumak için tasarlanan güneş koruma ürünleri özellikle güneşte daha uzun süreler kaldığımız yaz aylarında en önemli güzellik gereksinimleri arasında. 

Son dönemdeki ‘bilinçli tüketici’ akımı ile beraber güneş koruması konusunda daha dikkatli olmuş olabilirsiniz. Peki ya güneş sonrası bakımı? Çoğu zaman göz ardı edilen güneş sonrası bakım ürünleri en az güneş öncesi bakımı kadar gerekli! Ne kadar yüksek faktörlü güneş koruma ürünleri kullanırsanız kullanın cildiniz ısıya ve zararlı ışınlara maruz kalıyor bir de üstüne güneş yanıkları gibi sorunlar ile mücadele etmek zorunda kalıyor olabilirsiniz. Cildin doğal koruma bariyerlerine zarar veren güneş ışınlarının etkisini azaltmak için güneş sonrası bakım ürünlerini de koleksiyonunuza eklemenizi tavsiye ediyoruz. 

Kırışıklık, kuruluk, lekeler ve güneş yanıklarının yanı sıra nem kaybı yaşayan cildinizi hyalüronik asit, gliserin ve meyve özleri gibi besleyici içerikler ile iyileştirebilirsiniz. Güneş sonrası yıpranan cildinizi onarmak için tasarlanan güneş sonrası bakım ürünleri, SPF içeriklerine destek oluyor. Gözle görülür güneş yanıklarına ve kızarıklara sahip değilseniz bile bu ürünleri kullanarak cildinizin doğal ışıltısını destekleyebilirsiniz. Aynı zamanda bronzluğunuzu daha uzun bir süre koruyan güneş sonrası ürünler, tatil sonrası veya parkta geçirdiğiniz uzun bir günün ardından kullanmak için ideal!

Fotogaleride cildiniz ve yüzünüz için güneş sonrası bakım ürünlerini inceleyebilirsiniz…