JADE ROLLER HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Doğal taş güzellik trendi Jade Roller'ı etkili kullanmak için bilmeniz gerekenler...

Son dönemlerde sosyal medyaya baktıysanız (ki kesinlikle baktığınıza eminiz!) jade roller adlı güzellik trendini gördüğünüzü tahmin ediyoruz. Asırlardır var olan ancak yeni yeni popüler olmaya başlayan jade roller ürünü hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrendik! 

Tam olarak nedir bu ‘Jade Roller’ furyası?

Jade Roller, en basit hali ile bir silindirin ucuna yerleştirilen yeşim taşı. Antik Çin’e dayanan bu güzellik uygulaması asırlardır pozitif ki enerjisi ve yüz rahatlaması için kullanılıyor. Son dönemlerde hayatımıza giren kişisel gelişim ve alternatif tıp yöntemleri arasında olan Jade Rollerları güzellik rutininize dahil etme vakti!

Jade Roller nasıl kullanılır?

Bu güzellik ürününü yüzünüzde, boynunuzda ve göz çevrenizde lenfatik masaj olarak uygulayabiliyorsunuz. Doğal olarak lenflerinize drenaj yapan Jade Roller, vücudunuzun sıvı dengesini düzenliyor. Vücudunuzdaki sıvı atıklarını dokularınızdan uzaklaştırarak kalbinize yönlendiren Jade Roller, sıvı döngüsünü güçlendiriyor. Lenfatik drenaj ne demek?

Kendiniz uyguladığınız bir lenf drenaj masajı, 24 saat önceden yemek yemenize izin verilmeyen bir prosedür gibi duyulabilir, ancak bu masaj cildi rahatlatmanın en basit yollarından biri. Lenfatik sistem, sıvıları ve atıkları hücreler arasındaki alanlardan toplayıp, filtreleyen ve temizleyen bir prosedür. Böylece lenfatik drenaj, vücudunuzun; toksinlerinden, atıklarından ve diğer istenmeyen maddelerden arınmasını sağlıyor. Lenfatik damarların %70’i cildinizin hemen altında yer alıyor, bu nedenle yüzünüze masaj yapmak, şişkinliğe neden olan aşırı sıvıların hareket etmesini sağlıyor. 

Jade Roller nasıl kullanılır?

Hala Jade Roller faydalarından emin olamıyorsanız, bu güzellik ürününün kullanım kolaylığı sizi ikna edebilir! Yüzünüzün ortasından başlayıp dışarı doğru yanaklarınıza uyguladığınız bu ürünü, kaşlarınız, alnınız ve çeneniz etrafında gezdiriyorsunuz. Yüzünüzü hamur, Jade Roller'ı da bir oklava gibi düşünebilirsiniz! Daha küçük modelleri ise yüz kıvrımlarınızda deneyerek daha kolay bir rutin geliştirebilirsiniz. Jade Roller'ın başka faydası var mı?

Yüzünüze doğal bir aydınlık katıp, şişkinliği azaltan bu ürün aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırarak, cildinizde biriken stresi azaltıyor.

Kristal Jade Rollerların farklı modelleri var mı?

Yeşim, Jade Rollerlar için kullanılan tek doğal taş değil! Farklı doğal kristaller, bu yüz masajı tekniğinde kullanılabiliyor:

Pembe Kuvars: Aşkın kristali olan pembe kuvarslar, duygusal şifa olarak görülüyor. Cildinizi toksinlerden arındıran pembe kuvars kristal rollerlar aynı zamanda kırışıklara karşı mücadelede faydalı oluyor. 

Berrak Kuvars: Sade kuvars taşı cildinizin minerallerini düzenlemekte kullanılabilir. 

Ametist: Günlük stresten arınmak için kullanılan ametist, şişkinlikleri azaltıp, akneye karşı kullanılabilir. 

Mavi Sodalit: Cilt hücrelerini nemlendirmekte kullanılan mavi sodalit, şişkinlikleri dindirerek, yüzünüzün sağlıklı ve dengeli olmasını sağlıyor. 

Yeşim: En çok görülen ‘Roller’ doğal taşı olan yeşim, hassas ciltler için ideal. Cilt gerginliğini koruyan yeşim taşı, şişkinliğe karşı da kullanılabiliyor.