RETİNOL İÇERİKLİ KREMLERE YER AÇIN!

Cilt bakımı takımının güçlü oyuncusu retinol içerikli kremler son zamanlarda güzellik rutinimizin vazgeçilmezi oldu. Lekelere ve çizgilere savaş açan retinol içerikli kremleri inceledik.

Dönem dönem farklı cilt bakımı içerikleri hakkında konuşuyoruz… Son zamanlarda retinolün spot ışıkları altında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz! Herkes her yerde retinol kullanıyor. Peki ya nedir bu içerik? Anti-ageing departmanında ‘mucize’ olarak tanımlanan retinol, cildinizi en pürüzsüz ve ışıltılı haline kavuşturuyor. Yaşlanma karşıtı içeriklerin sihirli değneği olarak görebileceğiniz retinol, A-Vitaminin türevlerinden biri. Yaş aldıkça cildinizde azalan kolajenin doğal üretimini destekleyen retinol aynı zamanda hücre yenilenmesini de artırıyor. Bu özellikleri ile cildinizdeki kırışıklık, ince çizgi ve koyu leke gibi şikayetleri gideren retinol, temiz ve pürüzsüz bir görünüm sağlıyor. 

Oldukça güçlü bir etki olan retinol, geçmişte çoğunlukla reçete ile alınabiliyordu. Tıpkı her şeyde olduğu gibi fazlası zarar olan retinol kızarıklık, tahriş ve hassasiyet yaratırken, birçok insan yan etkiler sebebiyle retinolden uzak durmayı tercih ediyordu. Saf retinol kullanmaya çekinenler için harika bir opsiyon olan retinol kremleri bu güçlü içeriğin daha uygun oranlarını kullanıyor. Tüm cilt tiplerine uygun olarak tasarlanan retinol kremleri, bu içeriğin yan etkilerini azaltarak retinolü günlük cilt bakım rutininizde kullanmanızı sağlıyor. Kısacası doğru oranlarda retinol ile endişelenmenize hiç gerek kalmıyor!

Nemlendirme özellikleri ile retinolü buluşturan cilt bakım kremleri, cildinizin nem bariyerlerini güçlendirirken aynı zamanda anti-ageing bakımı sağlıyor. Cilt bakım evreninin en etkili ve güvenilir içeriklerinden biri olan retinol, kremler ile buluştuğunda çok daha rahatlatıcı ve risksiz hale geliyor. Günümüzdeki cilt bakım teknolojisi ile retinol günlük cilt bakım rutinlerine dahil olurken, artık evinizin konforunda en gelişmiş cilt bakım yöntemlerini deneyebilirsiniz!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz 10 retinol içerikli cilt bakım kremini inceleyebilirsiniz…