Lancome X Louvre: Güzellik Yaşayan Bir Sanat

Sınırlı sayıda üretilen koleksiyonu keşfediyoruz.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 01 Eylül 2023
Lancome X Louvre: Güzellik Yaşayan Bir Sanat

Eski bir kraliyet konutu olan Louvre, sekiz yüzyılı aşkın bir süredir Fransa'nın tarihine tanıklık ediyor. Fransız Devrimi'nden önce bile Louvre, sanatçıların büyük ustalara hayranlık duyabilecekleri, onlardan ilham alabilecekleri ve kendilerinin de yaratıcı olabilecekleri bir yerdi. 1793'ten beri herkese açık olan Louvre, hâlâ en büyük modern sanatçıların hayal gücünü beslemeye devam ediyor.Louvre, ziyaretçilerini bir başyapıttan diğerine davet ederken, Lancôme da bugünün kadınlarına kendi ifadelerini bulmaları için eşlik ediyor ve güzelliğin sınır tanımayan yaratıcılığını sergiliyor.

Musée du Louvre'un Richelieu kanadının büyüleyici ışığından, işbirliği için seçilen dokuz heykelin pürüzsüz mermerine ve taşına kadar Lancôme hem tanrıçaların güçlü hikayelerini hem de bir sanat eseri olarak Louvre'un ünlü Richelieu Galerisi'ni vurgulayan bir koleksiyon yaratıyor.

Güzellik ile sonsuz bir diyaloğun içinde sanat

Bu yeni ve güçlü ortaklık için Lancôme, Louvre Müzesi'nin koleksiyonundan dokuz seçkin heykeli günümüz kadınlarına ilham kaynağı olarak seçti: Milo Venüsü, Semadirek’in Kanatlı Zaferi, Corine, Diane de Gabies, Peri Kızı ve Akrep, Echo, Hygeia, Hermafrodit ve Arles Venüsü.

Bunların ortak yönleri nedir? İster bir tanrıça ister bir efsane olsun, her biri sembolik heykellerde vücut buluyor değerleri ve kararlı yaşam seçimlerini kıvrımlarla ifade ediyor. Kendi yollarıyla kadınlık ve güzellik hikayelerini anlatıyorlar, işe bu yüzden bizi büyülüyorlar. Her bir heykel, bireysel gücün farklı bir hikayesini şekillendiriyor. Antik çağdan gelen kadınlık ve güzelliğin bir temsili, zamanı aşarak insanlığın bir ifadesi olur. Geleceğe ilham veren geçmişten bir efsane.


Lancôme global elçileri ile ilişkilendirilen başyapıtlar
Lancôme, Louvre müzesi içerisinde çekilen yeni kampanyayı paylaşmaktan onur duyuyor; öncülük etmiş ve bizden önce yolu açmış kadınları bu özel koleksiyonuna işleyerek kutluyor. Lancôme’un global elçileri Zendaya, Amanda Seyfried, Aya Nakamura ve model He Cong'un yer aldığı bu etkileyici kampanya Eylül ayından itibaren tüm dünyada TV ve dijital ortamda sergilenecek.

Sınırlı sayıda üretilen koleksiyonu temsil eden dört ilham perisi;
• Hygie, Jean Baptiste II Lemoyne
• Hermafrodit
Nymph with Scorpion, Lorenzo Bartolini
• Nymph Echo, Paul LEMOYNE 
 

 “Koleksiyona dair her şey, genel olarak inanılmaz bir renk dünyası oluşturmak için ilhamla bir araya gelmeye başladı. Kadın gücünün ve kudretinin bu inanılmaz tasvirleri bugün hala yankılanıyor.” 
-Lisa Eldridge, Lancôme Makyaj Kreatif Direktörü


Güzelliğin özünde bir çalışma: gözler, dudaklar ve cilt için.
Gözler için Richelieu Wing renk paleti, bir highlighter ile Louvre'un ünlü Richelieu galerisinden esinlenilen dört benzersiz göz farı tonunu bir araya getiriyor. L'Absolu Rouge için, kült dudak koleksiyonunun dört benzersiz tonundan her biri anlatacak bir hikayesi olan bir kadın tanrıyı kutluyor. Ve Lancôme'un cilt sağlığı ikonu Génifique için, içinde Tanrıça Hygie'nin yer aldığı sınırlı sayıda tasarımını içeriyor.

Gözler için Richelieu Wing Paleti
Makyaj renk paleti ile Lancôme, M.Ö. 5. Yüzyılın Yunan şairi Corine’in heykelini, Louvre’un Richelieu kanadında sunulan şekliyle kutluyor. Lisa Eldridge tarafından yaratılan bu paletin şiirselliği, heykellerin kabartmalarıyla noktalanan ve sessiz ama şaşırtıcı güzelliklerini ortaya çıkaran galerinin cezbedici ışığından ilham alıyor. Richelieu Wing Paleti için Lisa Eldridge, Edme-Francois-Etienne Gois tarafından yapılan Corine’I seçer: bu eser, Germaine de Sterl’in (1807) “Corine” adlı romanının kahramanının temsilidir ve paletin kapak resmi olarak kullanılır.Doğal, şiirsel, Richelieu Galerisi'nin büyülü ışığından esinlenilen renk paleti, daha fazla renk yoğunluğu ve daha yüksek bir ışıltı için tasarlanan bir teknoloji ile güçlendiriliyor.


Her bir ton, adını Richelieu kanadının ve çevresinin farklı bir bölümünden almış; göz farının peridot tonundan Cour Puget’den ilham alan yeşil tona; Cour Carrée’nin bakır ışığına; Cour Marly’nin mermer tonundan Kraliyet Sarayı’nın pembemsi tonunda kadar.

L'Absolu Rouge rujun 4 tonu
Dudakların antik çağların mistik hikayelerini anlatması ve kendi gücümüzü ve güzelliğimizi kucaklaması için Lancôme, Musée du Louvre ile yaptığı bu ortaklıkta, müzenin sanat eserlerinden seçilmiş 4 müzden esinlenerek bir L'Absolu Rouge koleksiyonu yaratıyor.

• L’Absolu Rouge Drama Matte 200 French Drama tonunda, Sleeping Hermaphrodite’ten esinleniliyor. İkisi bir olduğunda, çok güçlü bir aşkın çılgınlığı içinde doğan bir gölge.
• L’Absolu Rouge Drama Matte 274 French tea tonunda, Diane de Gabies’den esinleniliyor. Ay ya da av tanrıçasından ilham alan bir renk perdesi olan L'Absolu Rouge Diane de Gabies, mat bitişli, sıcak tonlu, orta derece turuncu bir ton.
•L’Absolu Rouge Drama Matte 105 Celestial Rose tonunda, Nymph Echo’dan esinleniliyor. Hikayesi dudaklarda yankılansın ve kimse onun gibi bir Narkissos'a aşık olmasın. L'Absolu Rouge, insan kibrinden uzak bir gerçek için tasarlanıyor.
•L’Absolu Rouge Drama Matte in 196 French Touch tonunda, Nymph with a Scorpion’dan esinleniliyor. May Nymph with a scorpion, narin ve ışıltılı bir güzellik için L'Absolu Rouge'un Grand Rose Extracts ile dudakları yatıştırıyor.


Lancôme'un Hygie'den ilham alan ikonik Génifique serumu
Sağlığı temsil eden Tanrıça Hygie, Lancôme x Louvre sınırlı üretim Génifique'in ilham perisidir. Sağlığın sembolü olan Hygeia, Lancôme'un cilt sağlığına yönelik Gelişmiş formülünün esin kaynağıdır. Génifique'in Vitamin Cg, Hyaluronik Asit ve %10 Bifidus Prebiyotik bileşenlerinden oluşan iyileştirici üçlemesi, cildin parlaklığını geri kazandırmak için formüle ediliyor.Sınırlı sayıda üretilen Lancôme x Louvre Koleksiyonu sadece Beymen ve lancome.com.tr’de!

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.