MUTLAKA BİLMENİZ GEREKEN 10 GÜZELLİK UYGULAMASI

Hayalinizdeki saçları dijital ortamda deneyebilir, ten renginize uygun bir fondöten bulabilir, sezonun oje trendlerini uygulayabilirsiniz…

Ne kadar inkar etsek de akıllı telefonlarımız neredeyse bir organımız haline geldi. Telefonumuzu başka bir odada bıraksak bile içimizde tuhaf bir his oluyor, sanki hayatımızda bir şey eksikmiş gibi hissediyoruz. Değil mi? Evet, verimli olmaya çalışıyoruz, ekran zamanımızı azaltmaya çalışıyoruz ama günün sonunda yine telefonlarımıza sarılıyoruz. Ne kadar sağlıklı bilemiyoruz ama (muhtemelen hiç değil!) uyandığımızda ilk baktığımız ve yatmadan önce son baktığımız şey: telefonumuz! 

Özellikle sosyal izolasyonda olduğumuz ve evden çıkmadığımız için telefonlarımız ile olan ilişkimiz daha da güçlendi. Bu nedenle sürekli Instagram’da ünlülere ve influencerlara bakmanın yanı sıra telefonunuz ile yapabileceğiniz verimli bir önerimiz var: Güzellik uygulamaları! Güzellik salonlarına gidemediğimiz için ve evden çıkmayacağımız düşüncesi ile kendimizi birazcık saldığımız için güzellik uygulamalarına göz atıyoruz! Geçtiğimiz günlerde “Güzellik salonları kapandığı için birçoğunuzun selfie paylaşmadığını görüyorum.” yazılı bir fotoğraf paylaşan Snoop Dogg’u yanıltmaya kararlıyız. Evdeyken de sosyal karantina öncesi kadar bakımlı olduğumuzu kanıtlamak için dijital uygulamaları deneyebilirsiniz. Şaka bir yana, aşağıda göreceğiniz uygulamalar; makyaj ve cilt bakımı, saç gibi birçok konuya değiniyor. Hayalinizdeki saçları dijital ortamda deneyebilir, ten renginize uygun bir fondöten bulabilir veya İlkbahar 2020’nin oje trendlerini sanal olarak uygulayabilirsiniz… Tavsiyeler, videolar, tüyolar ve artırılmış gerçeklik ile fotoğraflarınıza dokunuşlar yapan bu uygulamalar bakmaya değer! Bu güzellik uygulamalarını denedikten sonra bol bol selfie paylaşmayı ve Snoop Dogg’a selam yollamayı da unutmayın! 


THINK DIRTY


Güzellik ürünlerini ve markalarını 0’dan 10’a kadar sıralayan Think Dirty uygulaması hangi ürünlerin cildiniz için sağlıklı olduğunu anlamanıza yardım ediyor. Farklı özelliklere göre ürünleri sıralayan Think Dirty uygulaması ile güzellik ve cilt bakım ürünlerinizi gözden geçirebilirsiniz. 


GARNIER COLOR MATCH
Uzun bir süredir saçlarınızın rengini değiştirmek istiyor ancak bir türlü cesaret edemiyor musunuz? Garnier Color Match uygulaması ile saç renginizi dijital olarak değiştirebilir ve ten renginize uygun olan tonu belirleyebilirsiniz. 


YOUCAM NAILS


Sosyal izolasyon süresinde yapacak çok şey var! Manikür yaptırmaya kuaförlere gidemiyorsanız, bu konuda uzmanlaşmanın tam zamanı. YouCam Nails uygulamasına tırnaklarınızın fotoğrafını yükleyerek farklı desenler ve renkler deneyebilirsiniz. Sürekli aseton ile beğenmediğiniz ojelerinizi ve desenlerinizi silmek yerine bu uygulama ile hataları azaltabilirsiniz. 


UVLENS“Güneş mi? En son güneşi 2 hafta önce görmüştüm!” diyor olabilirsiniz. Pek de yalnız sayılmazsınız… Tüm dünya aynı dertten yakınıyor olabilir. Ancak zararlı UV ışınları sizi her yerde etkileyebilir. Eğer sosyal izolasyon kurallarına uyarak yürüyüşe veya koşuya çıkıyorsanız UV ışınlarına dikkat etmeniz gerekebilir. Bu nedenle önlem almakta fayda var. UVLens uygulaması ile dışarıdaki UV ışın oranlarına göre dışarıya çıkacağınız saatleri belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda cildinize analiz yapan UVLens uygulaması cilt tonunuza göre risk faktörlerini belirliyor. Corona virüsünden kaçarken zararlı UV ışınlarına yakalanmayalım!


TROVESKINBir test ile başlayan TroveSkin uygulaması, cilt tipinizi belirliyor. Cilt sorunlarınızı çözmeniz için öneriler sunan bu uygulama, bir cilt bakımı günlüğü tutmanızda yardımcı oluyor. Cildiniz için iyi gelen ve gelmeyen şeyleri belirleyen TroveSkin, gelişmelerinizi takip ediyor. 


MIISKIN

Benlerinize bakmak dünyanın en zevkli güzellik görevi olmayabilir, ancak yine de yapılması gerekilen şeyler arasında. MiiSkin, benlerinize analiz yapmayı kolaylaştırıyor. Gözünüze sakıncalı görünen benlerinizin resmini uygulamaya yükleyerek, risk taşıyıp taşımadığını öğrenebilirsiniz. Eminiz siz de biliyorsunuzdur internete herhangi bir rahatsızlığımızı yazınca korkunç senaryolar ile karşılaşıyoruz. Bu nedenle MiiSkin uygulamasında altını çizmek istediğimiz şey uygulamanın teşhis koymak yerine gelişmeleri takip ederek önerilerde bulunması. 


PLUM PERFECT

Bir türlü ten renginize uygun bir fondöten bulamıyor musunuz? Merak etmeyin! Çözümü var, üstelik dijital! Plum Perfect uygulaması, yüklediğiniz fotoğraf üzerinde analiz yaparak, yüz şeklinize, ten renginize, dudaklarınıza, gözlerinize ve saçınıza bakarak sizin için en uygun ürünleri tavsiye ediyor. Kendimizi internet alışverişine vermişken, doğru ürünleri seçmek için Plum Perfect uygulamasını deneyebilirsiniz. 


SPRUCE


Sizi doktorlar ve uzmanlar ile buluşturan Spruce uygulaması şikayetinize göre doktorlar ile görüntülü konuşma veya yazışmalar yapmanızı sağlıyor. Şu sıralar bir dermatoloğu ziyaret etmek mümkün olmadığı için sorularınıza Spruce uygulamasından yanıt alabilirsiniz. 


SEPHORA VIRTUAL ARTIST

Makyaj ürünlerini çoğu zaman denemeden almak zorunda olduğumuz için ve şu sıralar sosyal izolasyonda her şeyi denemeden satın almak durumunda olduğumuz için cildinize doğru ürünleri bulmak zor olabiliyor. Sephora Virtual Artist uygulaması ile birçok markanın ürününü fotoğrafınız üzerinde deneyebilir ve Sephora makyaj uzmanlarından tavsiyeleri okuyabilirsiniz. 


STYLE MY HAIR

L’Oreal’in 3D saç rengi uygulaması olan Style My Hair, hayalinizdeki saçları sanal olarak gerçeğe taşıyor. Yapay zeka teknolojisi ile saçlarınızın hareketini ve şeklini tespit ederek oldukça gerçekçi bir görüntü yaratan Style My Hair uygulaması ile aradığınız saç stilini bulabilirsiniz. 

Etİketler