PREBİYOTİK İÇEREN EN İYİ 15 CİLT BAKIM ÜRÜNÜ

Prebiyotik cilt bakımı hakkında her şeyi öğrenin!

Sisteminizdeki iyi bakterileri beslemenin zamanı geldi. İşte cildinizin, gelişmesine ve dengesini korumasına yardımcı olacak prebiyotik içerikli cilt bakımı hakkında tüm detaylar…

Son birkaç yılda, pre/probiyotik içerikli cilt bakım ürünleri dikkat çekmeye başladı. Bu formüllerin, cilt sorunlarını iyileştirme ve hatta ciltteki yaşlanmayı yavaşlatma güçlerini araştıran çalışmalarda da bir artış oldu. Ortaya çıkan prebiyotik eğilim sayesinde mikrobiyomumuzda yaşayan bakterilerle kardeş olmak nispeten normal hale geldi. Hatta o kadar ki, sağlık bilincine sahip bireylere sadece diyetlerini değil; aynı zamanda cilt bakımlarını da daha "iyi" bakterilerle besleme konusunda ilham veriyor.

Derimizin içinde ve üzerinde yaşayan, sürünen, atıştıran, metabolize eden ve bin farklı türü temsil eden bir trilyondan fazla bakteri var. Bu temel böcekler enfeksiyonlarla savaşmak, çevresel hasarı engellemek, bağışıklığı artırmak, PH seviyelerini düzenlemek ve cildimizi dolgun ve nemli tutmak için var. Bakteri çeşitliliğinin de anahtar olduğunu öğrendik; cildin üzerindeki bakteri türlerinin çeşitliliği ne kadar fazla olursa, bariyeri o kadar sağlıklı olur ve yaşayacağınız kuruluk, iltihaplanma, kaşıntı ve batma o kadar az olur. Bu iç böcekler aynı zamanda bağırsaklarımızda yaşayan geniş mikrop kolonileri ile karmaşık bir bağlantıyı paylaşıyor. Bu nedenle, bağırsak sağlığı son zamanlarda bir tür güzellik hedefi haline geldi.

Herhangi bir şey uyumlu bakteri dengemizi tehdit ettiğinde, kötü mikroplar çoğalabilir ve iyileri dışarıda tutabilir. Bu da kaçınılmaz olarak bağırsaklara  zarar vererek, atılmaya mahkum olan toksinlerin kan dolaşımına süzülmesine neden olur. Bu, her organı etkileyen ancak en gözle görülür şekilde cildimizi de etkileyen bir iltihabı ateşler: kızarıklıklar, rosacea ve bolca egzama alevlenmelerinden bahsediyoruz.

Cilt için prebiyotikler, sindirim sistemi için yaptıklarına benzer şekilde çalışır. Dengeli bir durumda kalmasına yardımcı olurlar. Yüzey seviyesinde bu, çok kuru veya çok yağlı olmayan ve iltihaplanmaya neden olan çevresel koşulları etkili bir şekilde uzaklaştırabilen bir cilt anlamına gelir. Başka bir deyişle; kusursuz bir ışıltı istiyorsanız, başlangıç noktanız cilt floranızı beslemektir.

Bakteriler için besin kaynağı olan prebiyotikler, cilt mikrobiyomunun yeniden kalibre edilmesinde de faydalıdır. Probiyotikler ve prebiyotikler iyi adamlardır; iyi adamların gelişip çoğalmalarını sağlamak için tükettiklerini içerir. Prebiyotikler ayrıca daha çeşitli bir bakteri dizisini teşvik eder ve çeşitlilik sağlıklı cildin anahtarıdır.

Pre/Probiyotik nemlendiriciler ve tedaviler tüm cilt tiplerine yardımcı olabilir, ancak özellikle kronik inflamasyonu olanlar için faydalıdır. Akne, rosacea ve egzama gibi cilt rahatsızlıkları olanlar için prebiyotikler, daha sakin bir cilt ve sivilceler üzerinde daha iyi kontrol sağlayabilir.

Yüz yıkamaları çok sık olarak sertleşir ve cildi doğal yağlarından arındırarak, her zamankinden daha kuru görünmesini ve hissetmesini sağlar. Bu, özellikle cildin neme en çok ihtiyaç duyduğu kış aylarında sorundur. Bir probiyotik veya prebiyotik temizleyici cildin faydalı mikroflorasını güçlendirmeye yardımcı olur ve böylece doğal görünmez bariyeri sağlıklı tutar.

Mikrobiyomunuzu beslemeye hazırlanın! En iyi prebiyotik cilt bakımı ürünlerini inceleme zamanı…