BENİMLE EVLENİR MİSİN?

Evlilik teklifi artık cinsiyet tanımıyor

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Mart 2014
BENİMLE EVLENİR MİSİN?
<#text>eÇift.com, sanal platformda bilimsel araştırmalara dayanan kişilik analiz testi ve yenilikçi bir sistem olan İdeal Çift Metodu sayesinde uzun vadeli, mutlu ve ciddi ilişki arayan bekar üyeleri bir araya getirmeyi amaçlıyor. Ve tam da yaz yaklaşırken site bir anket yapmaya karar veriyor, kullanıcılarına "Kadınlar da evlenme teklifinde bulunabilir mi?" diye soruyor. Geç olmadan söyleyelim: Eğer hala beklediği evlilik teklifini alamayan kadınlar varsa, beklemekten vazgeçsin ve hemen harekete geçsinler! Neden mi?


<#text>


<#text> Dünya genelinde 4.5 milyondan fazla üyesi olduğunu söyleyen eCift.com'un yaptığı ankete katılan erkeklerin yüzde 86'sı "evlenme teklifi kadından gelebilir" derken kadınların yüzde 54'ü ise evlenme teklifinin erkekten gelmesi gerektiğini düşünüyor.


<#text>


<#text> Sevdiği erkekten en farklı ve en romantik evlilik teklifini almak herkesin hakkı ama ya o da sizden aynı şeyi bekliyorsa? Artık gerek sosyal hayatta gerekse iş hayatında rollerin eşitlenmesiyle birlikte erkeklerin de kadınlardan beklentileri değişti ve arttı. Ankete katılan erkeklerin yüzde 86'sı da "evlenme teklifi kadından gelebilir" dediğine göre, uzatmaya gerek var mı? Eğer ruh eşinizi bulduysanız bizce ilk  adımı kimin attığının önemi yok ;)


<#text>
Anket sonucu hakkında bir detay:<#text> Evlenme teklifi beklentisini eğitim seviyesi ve yaş aralığının da etkilediği söyleniyor. Kadınların evlilik teklifi yapabileceği fikrini destekleyen erkeklerin yüzde 37'si üniversite mezunu. Ayrıca yine bu fikri destekleyenler çoğunlukla 30 yaş üstü erkeklerden oluşuyor. 23-30 yaş aralığındaki erkekler de ankette bu fikri destekleyenler arasında 2. sırada yer alıyor. Üniversite mezunu kadınların yüzde 32'si ise kadınların da evlilik teklifinde bulunabileceği fikrini destekliyor.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.