ÇİÇEKLERİN DİLİ OLSA

Çiçekler hoş koku ve görüntüleriyle oldukları kadar, anlamlarıyla da büyülüyor

Özel günlerde verilebilecek en zarif hediye çiçek. Peki bizim adımıza duygularımızı ifade eden çiçeklerin özel anlamları var desek? Çiçeklerin anlamları ilk kez İstanbul'da 17. yüzyılda bir İngiliz tarafından oluşturulmaya başlanmış. Ardından İngiltere ve Fransa'yı saran bu merak sayesinde, 800 çiçeğin anlamı belirlenmiş ve tüm dünyada ortak bir çiçek dili oluşturulmuş.

Buna istinaden çiçekler türlerine hatta renklerine göre değişik anlamlar içeriyor. Hangi rengin neyi anlattığını anlamak kolay değil. Dünya'nın en geniş dağıtım ağına sahip çiçek organizasyonu olan Interflora, sevgilinize vereceğiniz ya da sevgilinizden alacağınız çiçeğin sakladığı anlamları keşfetmek için bir derleme yapmış. İşte en çok tercih edilen çiçekler ve anlamları: Kırmızı bir gül aşkı, tutkuyu anlatırken, sarı gül ise sıcak samimi bir sevginin ifadesi. Pembe gülse, “Gönlüm senindir” mesajı veriyor. Turuncu bir gül cazibenin göstergesiyken mavi bir gül ise imkansız bir aşkın dile gelmiş hali.

İLK GÖRÜŞTE ÇİÇEK!
Çiçeklerde renklerin olduğu kadar her detayın bir anlamı var aslında. Güllerin sayısı veya çiçek buketinin şekli gibi...
- Tek bir gül ile genelde ilk görüşte aşk ifade ediliyor. Bu size odaklanmış özel bir sevginin ifadesi.
- Bir düzine gül gelirse, hiç beklemediğiniz bir anda sizinle evlenmek istediğini anlayabilirsiniz! Çünkü 12 adet gül tatmin edici bir beraberlik ve karşılıklı sevginin işareti.
- 999 adet gül ise bitmeyen sonsuz aşkın dile gelişi.
- İkili bir gül ile sizden özür dilemeye çalışıyor.
- Kapalı gelen güller pek çekingen bir aşkı anlatıyor.
- Hafif bükülmüş olan güller de nişanlılığın sembolü. 
Eh bu çiçek 'rehberi'nden sonra iş artık çiçekleri beklemeye kaldı değil mi?

Etİketler
/iliskiler-seks/ikili-iliskiler/ciceklerin-dili-olsa
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.