DOĞAL OLAYIM DERKEN..

Psikoterapist Çağatay C. Öztürk, ilişkide doğallık konusunu ele alıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Şubat 2014
DOĞAL OLAYIM DERKEN..
Beraberlik yaşadığınız kişinin karşısında, kimi zaman doğal olayım derken bir anda tüm büyüyü bozabilirsiniz. Doğal olmak demek, kendinizi tamamen salmanız demek değildir. Doğal olmak demek bir şekilde kendinize özen göstermemek demek de değildir. Doğal olmak demek, dişlerinizi fırçalamadan, eşinizle aynı yatağa girmek demek hiç değildir. Doğal olmak demek aniden eşinizin yanında gaz çıkarıp, bunun adını da rahatlık koymak demek olmadığı gibi, akşam yemeğinde sarımsaklı mantı yiyip ardından da eşinizin duyacağı şekilde kusarcasına geğirmek demek de değildir.

Kısacası doğal olayım derken, beraberlik yaşadığınız kişinin karşısında tüm cazibenizi, çekiciliğinizi yitirebilirsiniz. Ne var ki, tüm bu sıraladıklarım ve özene dair herşey eşler arasında karşılıklı olmalı. Eşinizle aranızda sürekli canlı olmasını istediğiniz özel ve heyecan verici bir yaşamınız ve beraberliğiniz olsun istiyorsanız, kendinize gösterdiğiniz özen bir anlamda ilişkinize ve karşınızdaki kişiye de gösterdiğiniz özenin bir uzantısıdır. Kendinize yaptığınız yatırım da bir anlamda ilişkinize yaptığınız yatırımdır. Doğal olayım derken, karşınızdaki kişinin size olan ilgisini bir anda tüketebilir ve istemediğiniz sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Size anlatmaya çalıştığım, kendinizi cazip kılmak adına rol yapıp doğallıktan uzaklaşmanız değil. Özenle hazırladığınız bir tabak makarnayı, değişik soslarla ve iştah kabartıcı bir şekilde sunmanız. Zira, hazırladığınız yemek ne kadar lezzetli olursa olsun, sosları farklı ve görüntüsü iştah kabartıcı değilse, karşınızdaki o lezzetli yemeğin tadına bakmayı arzulamaz. Tadına bakmayı arzulamadığında da tüm çabanız boşa gider. Tüm emeklerinizi daha anlamlı kılmak için, karşınızdaki kişiye ve kendinize biraz daha özenli olmanız gerektiğinin bilincine varmanız gerekiyor.

Doğal ve bir o kadar da özenli, özel ilişkiler yaşamanız ümidiyle....

ÇAĞATAY C. ÖZTÜRK
PSİKOTERAPİST

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.