FAYDALI FLÖRT TAKTİKLERİ

Flört etmek zor mu geliyor? O zaman yazımıza bir göz atın!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 31 Ağustos 2014
FAYDALI FLÖRT TAKTİKLERİ


Biz ELLE kızları olarak aramızda konuşurken ortaya çıktı ki, flört etmeyi seviyor ama pek de beceremiyoruz! Kimimiz fazla utangaç davranıyor, kimimiz beceriksizliğini durmadan konuşarak kapatmaya çalışıyor... Sonuçta flörtle uzaktan yakından alakası olmayan bir takım eylemlerle, hoşlandığımız erkeği çekmek şöyle dursun onu uzaklaştırıyoruz kendimizden... Hal böyle olunca, bu dertten müzdarip olanların da derdine derman olalım dedik ve erkeklere de sorarak mükemmel flörtün taktiklerini derledik...

1 GÜZELLİK ŞART DEĞİL!


Dikkat çekmek mi istiyorsunuz? O zaman süslenmeyi bırakın, flört hareketlerinizi çalışın! Zira çok güzel olan değil bu sinyalleri en çok yollayan ulaşıyor amacına... Bizim hiç suçumuz yok. Biz araştırmaların yalancısıyız! Saatte 35 farklı flört sinyali gönderen birisi, aynı zaman dilimi içerisinde karşı cinsten dört romantik cevap alıyor. Bu sinyaller neler mi? Biriyle konuşurken başınızı hafifçe yana eğmek, koluna dokunmak ya da ona doğru hafif eğilerek konuşmak... Hepsi hepsi sadece 52 flört hareketi var deniyor. Siz kendinizinkileri bulun ve kendinize yakıştırın, yeter!

2 GÖZ TEMASI EN KUVVETLİ SİLAH


Bir kere baktınız, olmadı... Bir daha baktınız ıı-ııh! Adam bana mısın demiyor! O zaman ne mi yapıyoruz... Tabii ki bakmaya devam ediyoruz!!! Zira tamamen yabancı birinin bu bakışları yakalaması için en az 3 ile 13 arası bakış atmanız gerekiyor! Bu bakışlardan bir tanesinde de denk getirip en az birkaç saniyeliğine bakışlarınızı kaçırmamanız hayati önem taşıyor... Neden mi? Göz teması beyinin ‘ventral striatum' adlı bölgesini aktive ediyor. Başka bir deyişle ‘ödül merkezini'... Yani bize bakışları ile ‘bağlanan' birine en büyük ödül olan kendimiz vermeye eğilim duyuyoruz!~

3- AYAKLAR KONUŞSUNBirinin sizinle flört ettiğini nasıl anlayacaksınız? Araştırmalar ayaklarına bakın diyor. Zira ayaklar, kişinin ilerlemek istediği yönü işaret ediyor. Yani mevzubahis kişinin ayak uçları size doğru dönükse doğru yoldasınız. Ayaklar çarpık şekilde birbirlerine doğru dönükse yine şanslısınız. Zira bu kişi size yaklaşmak ama zararsız olduğu mesajı da vermek istiyor demek. Ama ayak uçları dışarılara dönükse, oradan bir an önce uzaklaşın deriz!

4- HEDEFTEKİ KİM?


Karşınızda hiç tanımadığınız bir insan var ve arkadaşınızla yan yana durduğunuz için de ayaklar nereye bakıyor o da belli değil!!! O zaman mimiklere dikkat edin. Zira flörtleşen kişiler birbirlerinin mimiklerini taklit etme eğilimine giriyor. Mesela? Saatinizi kontrol edin, saçınızı düzeltin, kolunuzu kaşıyın... Eğer o da yapıyorsa, farkında olmasa da sizinle senkronize olmaya çalışıyor demektir!5- MESAJLARI NASIL OKUYACAĞIM?Burada bazı belirgin mesajlar olduğunu söyleyelim... ‘Flörtöz' şahıs kadınsa; saçıyla oynayıp oynamadığına, başkalarının kendisini podyumdaymış gibi izlediğinden emin olduğunda tuvalete gidip gitmediğine ya da dudaklarını yalayıp yalamadığına bakın deriz. Erkeklerin sinyalleri biraz daha farklı... Mesela göğüs kaslarını belirginleştirecek biçimde geriniyorsa, veya ellerini baş parmakları dışarıda kalacak şekilde ceplerine sokuyor ve ceplerini aşağı bastırıyorsa, bunlarda kesinlikle bir mesaj algılamak gerekir.


 


6- EN BAŞARILI GÜLÜMSEME


Araştırmalara göre insanoğlunun tam onsekiz, evet onsekiz farklı gülüş biçimi var. Ama en iyi gülüşler gözlerinizin iki yanındaki kaz ayaklarını vurgulayanlar. Zira bunlar gerçekten mutlu olduğunuzda belirginleşiyorlar. Aynı durumu tersine de çevirebilir ve ‘sahte gülüşü hemen tespit edebilirsiniz.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.