İLİŞKİ DURUMUNUZ NEDİR?

İLİŞKİ DURUMUNUZ NEDİR?

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 24 Mart 2015
İLİŞKİ DURUMUNUZ NEDİR?
Hayatımızla ilgili pek çok detayı, anbean sosyal medyada paylaşmaya çok alıştık. Peki kiminle, nerede, ne yediğimizi gösteren uygulamalarla özel hayatımızı herkesin gözü önünde yaşamak ne kadar doğru? Ya da ilişki durumumuzdan herkesi haberdar etmek? 'Kızlar Soruyor' isimli web sitesi, 5 binden fazla üyesiyle yaptığı ankette ‘Facebook'ta ilişki durumunu açıklamak doğru mu?' sorusunun cevabını aradı.

Sonuçlara bakılırsa hem kızların hem erkeklerin yarıdan fazlası Facebook'ta ilişki durumunun açıklanmasına gerek olmadığını düşünüyor. 5165 kişinin yanıtladığı ankette kadın ve erkeklerin yüzde 48'i (2490 kişi) ilişki durumunun açıklanması gerektiğini düşünüyor. Yüzde 52 (2675 kişi) ise “Hayır, Facebook'ta ilişki durumu açıklanmamalı” diyor.

Kızlar Erkekler Toplam


Evet  1200 1290 2490 (48%)


Hayır 1331 1344 2675 (52%)

Facebook'taki ilişki durumumuz hakkında kızların ve erkeklerin paylaştığı ilginç görüş ve yorumlardan birkaçı şöyle:

Gizli Kullanıcı (18-24yaş)


Ohh, sevgilim var sonunda bee! Herkes görsün, herkes bilsin, kıskananlar çatlasın duygusuyla ''var'' yaptığını düşündüğüm insanlar bana göre.

Kosmokos Yaş: 22


Reel hayatta "sevgilim/sözlüm/nişanlım/eşim" var diye yüzük takıyorsak, sosyal hayatta da "sevgilim/sözlüm/nişanlım/eşim" var demenin yüzüğüdür "İlişkim var." demek. O yüzden bunun ters bir şey olmasından çok, ilişkide güvenilirliği sağlamlaştırdığını düşünüyorum. Sevgi belki bir şey ama güven her şey. Unutulmasın.

Blackie Yaş: 20


'Cinselliğin afrikası' olan ülkemizde kız arkadaşımın sürekli Facebook üzerinden rahatsız edilmesi tacize uğraması beni rahatsız eder. Bir nebze de olsa bu durumun azalması için ilişki durumu şart...

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.