SEVGİLİLER GÜNÜ İSTATİSTİKLERİ

Sevgililer Günü'nde erkekler en çok hangi hediyeyi tercih ediyor,neler alınıyor?

Bir kısmımız onun romantizmine kapılıyor ve can-ı gönülden kutluyoruz, bir kısmımız uydurma buluyoruz. Öte yandan, Amerikan Hazır Giyim Derneği'nin dünya çapında yaptığı bir araştırma, Sevgililer Günü'nün öyle ya da böyle para harcattığını kanıtlıyor.
Satışı en çok artan ürünler arasında, çikolata ve çiçek var. Bunu restaurant'lar takip ediyor. Bu özel günü ‘ti'ye alıp dalga geçmek bile para harcatan bir unsur. Bu günle dalga geçmek amacıyla alınan slogan tişört, kahve fincanı ve kartların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.
Araştırmanın enteresan göstergelerinden biri erkeklerin kadınlara göre iki buçuk kat daha fazla para harcaması. Ülke ortalamalarında, erkekler 124 dolarlık harcama yaparken kadınlar 54 dolar civarındaki hediyelere yöneliyor.
Araştırmanın diğer enteresan bulgularıysa şöyle:
- Kadınlar indirimli hediyeler almaya daha yatkın. Erkeklerse indirimli ürünlere ya da indirimli satış yapan mağazalara hiç yönelmiyor.
- ‘Küçük bir hediye' söz konusu olduğunda erkekler daha çok çiçek verirken kadınlar şeker ve kartlara yöneliyor.
- Erkekler, hediye alırken en fazla süreyi pahalı takıları seçerken harcıyorlar. Pahalı takılar, hediye seçenekleri içerisinde en çok tercih edilen üçüncü hediye...

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.